Tytuł: Majówka w jesionce

WARSZTATOWIEC.info czwartek, 4 Maj 2017
Przysłowia typu: „w marcu jak w garncu” oraz „kwiecień-plecień” należy powoli rozciągać na cały rok. Kiedy bowiem w kwietniu pierwsi odważni włożyli na spotkanie z wiosną kuse porcięta, wydawało się już, że zaraz spadnie na nas długie i gorące lato godne co najmniej Sycylii. A tu tymczasem zima obróciła się na pięcie i wróciła, jakby sobie o czymś przypomniała. No i grilla ze szwagrem diabli wzięli, a na pochód trzeba było iść w jesionce.

Pogodowy kalejdoskop wpływa również na branżę motoryzacyjną, a konkretnie oponiarską. Oto bowiem po pierwszych, zwodniczo ciepłych kwietniowych dniach, kierowcy stanęli w kolejkach do warsztatów, by zmienić ogumienie zimowe na letnie, ale już tydzień później, ci którzy nie zdążyli tego zrobić, okazali się szczęściarzami, bo nie ślizgali się na rozpaćkanym śniegu.

Jeżeli taki trend pogodowego rollercoastera będzie się utrzymywał w kolejnych latach, to wieszczymy wzrost popularności opon wielosezonowych. Jeśli bowiem trzymać się lansowanej przez oponiarzy zasady: poniżej 7 stopni zimówki, powyżej – letnie, należałoby sobie urządzić w garażu pit stop.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Finał młodych mechaników

Dziesięciu najlepszych młodych mechaników, którzy zostali wyłonieni z ponad tysiąca uczniów spotkało się w finale Young Car Mechanik Polska.

miniaturka

Majowe szkolenia w Inter Cars

Na najbliższe tygodnie Inter Cars przygotował propozycje rozmaitych szkoleń, kierowanych zarówno do pracowników warsztatów naprawiających auta osobowe jak i pojazdy ciężarowe.  

miniaturka

Atrakcje ProfiAuto Show

Kilka tygodni pozostało do jednego z największych motoryzacyjnych wydarzeń w Polsce. ProfiAuto Show 2017 odbędzie się bowiem 3-4 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

miniaturka

Moto-Profil idzie do góry

Moto-Profil kolejny raz przesunął się do góry na liście największych polskich firm opracowanej przez „Rzeczpospolitą”.

miniaturka

Auto Partner - same wzrosty

Grupa Auto Partner opublikowała wyniki finansowe za 2016 rok. Firma odnotowała wzrost sprzedaży w Polsce i za granicą.

miniaturka

Magazynowa inwestycja

Rozwój spółki Auto Partner sprawił, że została ona zmuszona do rozbudowy swych magazynów.

miniaturka

Inter-Team w Ełku

Do miast w których działają filie Inter-Team dołączył ostatnio Ełk.

miniaturka

Nowy filtr UFI

UFI Filters wprowadziło na rynek części zamiennych wkład do filtra oleju napędowego przeznaczony do samochodów Hyundai i Kia.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info