Tytuł: Odkurzanie ikon

WARSZTATOWIEC.info środa, 26 Kwiecień 2017
Nasi rządzący zapowiadali uruchomienie w Polsce produkcji samochodów elektrycznych i proszę, wszystko wskazuje na to, że zapowiedź zostanie zrealizowana. Konkretnie przez Volkswagena, który przygotowuje się do wprowadzenia na rynek elektrycznego, dostawczego Craftera i ponoć planuje jego produkcję w niedawno otwartej fabryce we Wrześni.

Jest jednak w najnowszych doniesieniach z frontu budowy motoryzacji elektrycznej również wątek polski. Firma Ursus zaprezentowała na targach w Hanowerze swój własny pomysł na elekrodostawczaka. Na razie zademonstrowano makietę wydrukowaną na specjalnej wielkoformatowej drukarce 3D. Napęd do tego pojazdu przyszłości dostarczać ma poznańska firma H. Cegielski.

Ursus i Cegielski to dla wielu osób wciąż ikony polskiego przemysłu, choć z dawną wielkością łączą je przede wszystkim wspomnienia i archiwalne zdjęcia. Ciekawe co z tego mariażu wyjdzie. Chcielibyśmy, żeby wyszło.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Uwaga na tulejki

Specjaliści z firmy Schaeffler systematycznie analizują rozmaite usterki, zwłaszcza związane z elementami dostarczanymi przez ich firmę na rynek części zamiennych. Między innymi zajmują się awariami wynikającymi z typowych błędów popełnianych przy montażu sprzęgła.

miniaturka

Wymiana ksenonów – zadanie dla profesjonalisty

Chociaż w internecie nie brakuje rad, jak samodzielnie wymienić lampę ksenonową, w praktyce będzie o wiele bezpieczniej dla kierowcy i samochodu, gdy operacja ta zostanie zlecona profesjonalnemu warsztatowi.

miniaturka

Zmiany na jeszcze lepsze

Wydłużony spaw, przeprojektowany kształt gumowej osłony sworznia wahacza, powłoka kataforetyczna oraz nowe gniazdo imbusowe. Zmiany wprowadzone przez specjalistów MOOG podnoszą żywotność części zamiennych, a jednocześnie ułatwiają serwisowanie pojazdów.

miniaturka

Nie tylko klocki

Textar znany jest na świecie jako producent elementów ciernych do układów hamulcowych. W ofercie firmy znajduje się jednak również wiele produktów ułatwiających naprawę  hamulców.

miniaturka

Grubszy katalog wycieraczek  

DENSO rozszerzyło ofertę wycieraczek o 64 nowe numery katalogowe, dzięki czemu pokrycie parku pojazdów przez asortyment wycieraczek tej firmy wzrosło do 94,5%.

miniaturka

Korzyści  z dobrowolnej certyfikacji

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Instytut Transportu Samochodowego podpisały porozumienie, dzięki któremu producenci i dystrybutorzy części będą mogli certyfikować swoje produkty w polskich laboratoriach.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info