Tytuł: Autostradowe grzeszki

WARSZTATOWIEC.info środa, 19 Kwiecień 2017
Ostatnie kraksy na autostradach wywołały dyskusje o obyczajach panujących na naszych drogach. Podniosły się głosy, że spora część polskich kierowców nie potrafi korzystać z dobrodziejstw autostrad, gdyż jako społeczeństwo najwyraźniej jeszcze nie przywykliśmy do takich dróg. Świadczyć o tym mają częstsze niż na Zachodzie wypadki i rozmaite incydenty, takie jak np. wjechanie na autostradę pod prąd. Powszechne są i drobniejsze wykroczenia – np. notoryczna jazda lewym pasem, który służyć powinien tylko do wyprzedzania, czy też blokowanie w korku pasa awaryjnego, zarezerwowanego dla służb ratowniczych.

No cóż, najwyraźniej postęp w kulturze jazdy nie nadąża za rozwojem naszego drogownictwa. My jednak jesteśmy dobrej myśli. Dobuduje się jeszcze parę tysięcy kilometrów autostrad, które siłą rzeczy spowszednieją, a to niezawodnie pociągnie za sobą zmiany obyczajowe.

Jasne, chciałoby się, żeby w Polsce było jak w Niemczech czy innej Szwecji, ale z drugiej znamy całkiem bliskie kraje, gdzie jest gorzej niż u nas. Znacznie gorzej.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

10 częstych błędów popełnianych przy obsłudze klimatyzacji

Układ klimatyzacji może w samochodzie pracować niezawodnie przez długi czas. Jednym z warunków jest jednak jego systematyczna obsługa przeprowadzana we właściwy sposób.

miniaturka

O wymianie katalizatora

Względy ochrony środowiska sprawiają, że praktycznie wszystkie auta napędzane silnikiem spalinowym są dziś wyposażone w katalizator. A on wymaga odpowiedniego postępowania przy naprawach i wymianach części.

miniaturka

Różne ksenony

Pojęcie lampa ksenonowa jest pojemne. Kryją się pod nim bowiem różne rozwiązania techniczne i rodzaje emisji światła.

miniaturka

Szersza oferta Tenneco

Setka przedstawicieli klientów Tenneco z rynku wtórnego reprezentujących 33 kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki zapoznało się poszerzoną oferty firmy. Goście mogli ponadto poćwiczyć slalom, hamowanie i manewry omijania przeszkód w Audi Q3 wyposażonym w amortyzatory OESpectrum, a także wirtualnie odwiedzić gliwicki zakład produkcji amortyzatorów Tenneco przeznaczonych na rynek wtórny.

miniaturka

AD Polska w Koninie

Firma AD Polska poszerzyła swoją sieć sprzedaży o filię w Koninie. Dzięki nowej lokalizacji znacząco skrócił się czas dostawy części do okolicznych warsztatów samochodowych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info