Tytuł: Licznikowa gra pozorów

Licznikowa gra pozorów
WARSZTATOWIEC.info środa, 12 Kwiecień 2017
12 lat temu wprowadzono w Niemczech przepisy, które pod karą wysokiej grzywny zabraniają cofania samochodowych liczników. Tamtejszy automobilklub ADAC sprawdził, jak penalizacja wpłynęła na rzeczywistość. No i wyniki są alarmujące - co trzecie oferowane używane auto ma zmniejszony przebieg.

To co nad Renem budzi zgorszenie, może być u nas odbierane zgoła inaczej. Z badań ADAC wynika przecież, że aż dwie trzecie sprzedawanych w Niemczech używanych pojazdów nie ma „korygowanych” przebiegów. Należy się tu jednak wyjaśnienie - otóż 90% z tej podrasowanej jednej trzeciej to samochody przeznaczone na „eksport” na rynki wschodnie, przede wszystkim zaś do Polski.

Szczerze mówiąc, nie bardzo wiadomo, czemu służy to cofanie liczników. Przecież nikt, kto ma jakie takie rozeznanie, nie odbiera wprost podanego przebiegu sprowadzonego samochodu. Jest to jedynie deklaracja sprzedawcy dotycząca stanu technicznego pojazdu. Krótko mówiąc, mamy tu licznikową grę pozorów, w której wszyscy uczestnicy transakcji odgrywają swoje role.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Dekada z Klauzulą Napraw

Zewnętrzne części zamienne stanowią tylko fragment rynku motoryzacyjnego, ale dla wielu firm jest to bardzo ważny segment. Warto więc zauważyć, że równo przed 10 laty Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych doprowadziło do przyjęcia w naszym kraju tak zwanej Klauzuli Napraw, dzięki której ta gałąź rynku przetrwała i mogła się rozwijać.

miniaturka

Problemy z diagnozą amortyzatorów

Poza ewidentnymi przypadkami, gdy widać uszkodzenie mechaniczne, ocena stanu amortyzatorów nie jest wcale taką łatwą sprawą.

miniaturka

Wykryć usterkę nim będzie za późno

Awaria pompy cieczy chłodzącej może nie tylko spowodować przegrzanie silnika, ale w niektórych przypadkach doprowadzić nawet do zerwania paska rozrządu. Dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie usterki.

miniaturka

Najlepsi mechanicy VI Mistrzostw

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników stały się jednym z najbardziej znanych konkursów tego typu w naszym kraju. Właśnie rozstrzygnięta została szósta ich edycja.

miniaturka

Majowy finał Young Car Mechanic

Zbliża się majowy finał konkursu Young Car Mechanic, organizowany przez Inter Cars. Wezmą w nim reprezentanci trzech krajów.

miniaturka

Nowe filtry kabinowe Sogefi

Purflux, FRAM oraz CoopersFiaam to brandy, pod którymi firma Sogefi oferuje dwa typy filtrów kabinowych. Gama tych filtrów ostatnio została powiększona.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info