Tytuł: Z Bielska-Białej do Hollywood

WARSZTATOWIEC.info środa, 29 Marzec 2017
Równo 17 lat temu jeden z niżej podpisanych rozstał się z samochodem marki Polski Fiat 126p wyprodukowanym w połowie lat 80. Samochodzina, mimo zaawansowanego wieku, prezentował się całkiem nieźle i jeździł. Sprzedany został za symboliczną kwotę jakiemuś młodemu nabywcy, a jego poprzedni właściciel pożegnał wehikuł z ulgą, obiecując sobie więcej do pojazdu tej marki nie wsiadać.

Dziś decyzja o sprzedaniu za bezcen „malucha” wydaje się równie fortunna co odprawienie z kwitkiem Beatlesów przez szefostwo Decca Records lub niepodpisanie kontraktu z młodym Robertem Lewandowskim przez Legię Warszawa. Okazuje się bowiem, że za wzgardzonego przed laty „małego fiatka” można by wziąć teraz ładną sumkę.

Przekonaliśmy się o tym, zaglądając na stronę portalu aukcyjnego, a skłoniła nas do tego historia miłości, którą do malucha zapałał słynny hollywoodzki gwiazdor Tom Hanks. Bawiąc na planie filmowym w Budapeszcie, artysta kolekcjonował selfies z tamtejszymi „kaszlakami”, których nota bene wydaje się tam być więcej niż w Warszawie.

Pewna sympatyczna bielszczanka wpadła na znakomity pomysł, by podarować aktorowi „malucha”. Niedługo do Hollywood pojedzie pięknie odrestaurowany Polski Fiat 126p, a wydarzenie to odbije się pewnie szerokim echem. I tak po czterdziestu paru latach ziści się sen tow. Gierka. Produkt socjalistycznej Polski odniesie sukces w USA!

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Mistrzostwa Mechaników - finaliści w drodze na Poznań Motor Show

Na czym polega praca turbotimera i jaka ilość paliwa w oleju silnikowym 10W jest krytyczna dla utrzymania funkcji smarowania? Poprawne odpowiedzi m.in. na te pytania były przepustką do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników , który zostanie przeprowadzony na początku kwietnia na Poznań Motor Show 2017.

miniaturka

Supermechanik AD startuje

Już niedługo, bo 3 kwietnia, rozpocznie się 2. edycja konkursu Supermechanik AD. Jego zwycięzca, podobnie jak przed rokiem, otrzyma kluczyki do Opla Astry.

miniaturka

Bez narzędzi ani rusz

Bez odpowiednich narzędzi nawet najzdolniejszy mechanik nie zdoła naprawić samochodu. Jednocześnie narzędzi tych potrzeba coraz więcej.

miniaturka

Valeo ClimFill w nowej odsłonie

Doskonale znane stacje obsługi klimatyzacji Valeo ClimFill doczekały się nowych wersji. Widoczna już na pierwszy rzut oka różnica w porównaniu do starych modeli to nowe wyświetlacze oraz port USB.

miniaturka

Optibelt SCC, czyli paski ze wskaźnikiem zużycia

Optibelt SCC to pierwsze na świecie paski wielorowkowe, które wykorzystują kolorowe oznaczenie do wizualnej identyfikacji zużycia.

miniaturka

TRW w ofercie Auto Partnera

ZF Aftermarket i Auto Partner podpisały umowę dotyczącą  rozpoczęcia sprzedaży przez firmę Auto Partner komponentów wchodzących w skład oferty Corner Module marki TRW. Będą to elementy układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia

miniaturka

Sposób na pyłki

Wiosna to czas, kiedy wiele osób cierpi z powodu nasilających się symptomów alergii wywołanych pyleniem roślin i zwiększoną ilością kurzu w powietrzu. Takie dolegliwości mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji podczas prowadzenia pojazdu.

miniaturka

SENTECH z nową stroną

SENTECH, marka znana przede wszystkim z przewodów zapłonowych, ma pod swym starym adresem www.sentech.pl nową stronę internetową.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info