Tytuł: Śledczy tropią diesle

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 21 Marzec 2017
Kiedyś problem fałszerstw dotyczył pieniędzy i dzieł sztuki. Dziś fałszuje się głównie wyniki badań toksyczności spalin diesli. Po aferze z Volkswagenem, który został przyłapany na stosowaniu „inteligentnego” oprogramowania, na jaw zaczęły wychodzić nowe historie.

Niedawno francuska prokuratura poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie możliwych manipulacji wynikami badań emisji spalin w samochodach marki Renault. Oczywiście francuska firma zaprzeczyła i zapewniła, ale przypomnijmy sobie, że Volkswagen też zaprzeczał i zapewniał – do czasu.

Amerykańska agencja EPA, odpowiedzialna za ochronę środowiska, poinformowała z kolei, że podejrzewa o fałszowanie wyników badań firmę Fiat Chrysler. Oczywiście przedstawiciele włosko-amerykańskiego koncernu też zaprzeczają i zapewniają.

Zobaczymy czym się to wszystko skończy, ale coś nam się wydaje, że diesle zostaną w końcu objęte ekologiczną anatemą i firmy samochodowe same zaczną rezygnować z silników wysokoprężnych. Pogodzenie najnowszych norm ekologicznych z pożądanymi osiągami wydaje się bowiem mieć takie same szanse powodzenia co nalanie dwóch litrów wody do litrowej butelki.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Sondy lambda - trwałe, ale nie wieczne

Od właściwego działania sondy lambda zależy nie tylko skuteczność i trwałość katalizatora, ale także zużycie paliwa.

miniaturka

Łączniki elastyczne w zawieszeniu

Aby tuleje metalowo-gumowe łączące elementy zawieszenia służyły długo i bezawaryjnie służyły muszą być nie tylko dobrej jakości, ale także właściwie zamontowane.

miniaturka

UFI Filters w Formule 1

Wszystkie najważniejsze zespoły biorące udział w tegorocznych zawodach Formuły 1 będą korzystały z różnego rodzaju rozwiązań filtracyjnych opracowanych przez UFI Filters.

miniaturka

Pasja Bridgestone

Ruszyła promocja „Pasja Bridgestone”. Dla wszystkich serwisów oponiarskich, które rekomendują i sprzedają opony Bridgestone i Firestone, przygotowano ponad 1600 nagród. Promocja skierowana jest również do kierowców, którzy w zamian za zakup kompletu opon Bridgestone, otrzymają jedną z 3525 nagród.

miniaturka

PRESA debiutuje w Polsce

Na polskim rynku debiutuje nowa marka ekonomicznych opon osobowych PRESA. Jako pierwsza do sprzedaży trafiła całoroczna opona PWA.

miniaturka

Inter-Team w Rybniku

Sieć sprzedaży Inter-Team systematycznie się rozwija. W Rybniku uruchomiona został właśnie 74 oddział tego dystrybutora części samochodowych i wyposażenia warsztatów.

miniaturka

90 lat marki Neolux

W tym roku mija 90 lat od powstania marki Neolux. Sygnowane nią samochodowe źródła światła stanowią ofertę dla kierowców, szukających ekonomicznych zamienników żarówek najbardziej znanych producentów, a jednocześnie oczekujących światła dobrej jakości.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info