Tytuł: Jakże śmiałe plany

WARSZTATOWIEC.info środa, 15 Marzec 2017
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w tym roku kierowcy będą mogli korzystać z 338,3 km nowych dróg ekspresowych i 57,7 km nowych obwodnic klasy głównej przyspieszonej - zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zastrzegając jednak, że terminy zakończenia prac mogą się zmieniać, w związku z „różnymi aspektami realizacji inwestycji, niezależnymi zarówno od wykonawcy, jak i zamawiającego”.

Dobra wiadomość – pomyślą sobie zapewne Czytelnicy, którzy przeczytali uważnie tylko pierwszą część zdania, nie przywiązując uwagi do tej drugiej. Gdyby jednak mieli więcej doświadczenia w analizowaniu komunikatów wydawanych przez GDDKiA, wiedzieliby, że informacja ta, aby była zrozumiała, powinna brzmieć mniej więcej tak: o ile nic się nie pochrzani, wszyscy wszystko zrobią na czas (co jak wiecie, obywatele, jest raczej niemożliwe), nie zabraknie nikomu pieniędzy, wiatr nie będzie wiał w oczy, to istnieje teoretyczna szansa, że w tym roku... - i tu dopiero powinny paść stosowne liczby.

Kto interesuje się historią polskiego drogownictwa, wie, że zapowiedzi GDDKiA dotyczące terminów i wykonanych odcinków mają z rzeczywistością dość luźny związek. Można byłoby szefostwu tej ważnej instytucji przypomnieć powiedzonko Woody'ego Allena: chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swych planach.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Batalia o OBD

Zarówno w prawie polskim, jak i unijnym wciąż zachodzą rozmaite zmiany. Jest ich tyle, że można wśród nich przeoczyć zapisy potencjalnie groźne dla poszczególnych branż, np. motoryzacyjnej.

miniaturka

Diabeł tkwi w szczegółach

Przy każdej, nawet banalnej naprawie, należy zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Inaczej ucierpieć może nie tylko reputacja warsztatu, ale i kieszeń jego właściciela.

miniaturka

Foliowy makeup

Wymarzony kolor samochodu nie jest dostępny w ofercie producenta, a może chcemy umieścić na pojeździe określony wzór, logo, czy reklamę? Najnowsze metody car wrappingu, czyli oklejania karoserii folią, pozwalają na personalizację wyglądu pojazdu.

miniaturka

Klocki bez miedzi

Firma Delphi Product & Service Solutions wprowadziła na rynek nowy asortyment klocków hamulcowych. Są to klocki pozbawione miedzi, spełniające standardy jakości OE.

miniaturka

Leasing w Inter Cars

Inter Cars zachęca do korzystania z oferty leasingowej, która pozwoli przygotować warsztat do sezonu bez konieczności ponoszenia jednorazowo dużego wydatku.

miniaturka

Hercules z Jasła

W ofercie Inter Cars dostępne są oleje silnikowe Revline Hercules, oferowane przez jedną z najstarszych na świecie rafinerię w Jaśle. Przeznaczone są do zastosowania w samochodach ciężarowych, autobusach i sprzęcie ciężkim.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info