Tytuł: Syrenka na Marsie

WARSZTATOWIEC.info środa, 22 Luty 2017
Firma AK Motor przedstawiła projekt elektrycznego samochodu Syrena Nixi. Auto ma być polskiej konstrukcji, w Polsce produkowane, i jeździć na polski prąd w cenie 6 złotych polskich za 100 km. Szefostwo firmy AK Motor poinformowało, że nowy samochód z napędem elektrycznym jest owocem prac, które zostały przedstawione w Ministerstwie Rozwoju.

Pomysł na reaktywowanie polskiej marki samochodu nie jest nowy i co jakiś czas powraca. Teraz jednak powraca energiczniej, a to za sprawą naszych elektroentuzjastów. W Ministerstwie Rozwoju wykuwa się bowiem Plan Rozwoju Elektromobilności, który zakłada m.in. uruchomienie produkcji rodzimych samochodów elektrycznych.

Firma AK Motor pokazała na razie szkic w komputerze, ale już zbiera zamówienia na elektryczną syrenkę. Chętnie zapisalibyśmy się na listę oczekujących, ale niestety zainwestowaliśmy już oszczędności w kupno paru akrów marsjańskiej ziemi. Od firmy Lunar Embassy (Ambasada Księżycowa), w komplecie z Marsjańskim Aktem Własności, otrzymaliśmy Marsjańską Mapę Zwiedzania, a także Marsjańską Konstytucję i Kartę Praw. Liczymy, że za 50 lat nasze prawnuki wygrzebią te dokumenty gdzieś na strychu i bardzo się ucieszą, że trafiły spory majątek. Uśmiechając się do tej marsjańskiej przyszłości, podśpiewujemy sobie kuplet z Kabaretu Starszych Panów: „Nie liczymy, trudna rada, też z kolegą, by na Marsa via sputnik się ten tego. Ale z drugiej strony, czy na Marsie gra, gdy w ankiecie się ziemianin były ma?”.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Turbopomoc dla TurboPartnera

Stale rosnąca liczba samochodów wyposażonych w turbosprężarki stawia przed warsztatami nowe wyzwania. Pomocą w sprostaniu im może być uczestnictwo w programie TurboParter.

miniaturka

Szkolenia chronią przed błędami

Wymiana rozrządu to bardzo popularna usługa w niezależnych warsztatach samochodowych. Jednak pomimo wieloletniego doświadczenia mechanik może popełnić błąd prowadzący nawet do zniszczenia silnika.

miniaturka

Lumag patronuje nie tylko w nauce

Za sprawą firm motoryzacyjnych powoli odradza się polskie szkolnictwo zawodowe. Przykładem jest Lumag, producent klocków hamulcowych marki Breck, który objął patronatem klasę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w wielkopolskiej Chodzieży.

miniaturka

Tester od Textara

Prosty tester  dołączany przez firmę Textar do jej tarcz hamulcowych ze zintegrowana piastą pozwala szybko zdiagnozować jedną z częstszych przyczyn zaświecenia się kontrolki ABS.

miniaturka

Czujniki MAP od DENSO

 DENSO wprowadziło do oferty nową linię produktów – czujniki ciśnienia absolutnego (MAP). Dostępnych jest 11 numerów katalogowych, czujniki mają 119 zastosowań w 6 milionach pojazdów.

miniaturka

BILSTEIN upraszcza

Po wprowadzeniu informacji o modelu samochodu do elektronicznego katalogu wyrobów firmy BILSTEIN wyświetlają się teraz wszystkie elementy tego producenta pasujące do danego auta.

miniaturka

Ósma nagroda dla Auto-Elements

Już po raz ósmy z kolei firma Auto-Elements, działająca na bardzo konkurencyjnym rynku części nadwoziowych, została wyróżniona nagrodą biznesową. Tym razem jest to statuetka Gazeli Biznesu (piąta w dorobku firmy).

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info