Tytuł: Rozwód po 90 latach

WARSZTATOWIEC.info środa, 15 Luty 2017
Świat obiegła sensacyjna informacja, że firma General Motors postanowiła porzucić Opla, do którego ponoć stale dokłada i chce opuścić Europę. Markę z Rüsselsheim kupić ma koncern PSA. Wygląda na to, że na naszych oczach kończy się pewna epoka. To w końcu rozwód po blisko 90 latach.

Ciekawe, czy w ślad za swoim odwiecznym rywalem podąży Ford, który przed laty jako pierwszy przeprowadził zamorski desant na Europę. Kiedyś rywalizacja obydwu firm na Starym Kontynencie znakomicie rozwijała tutejszą motoryzację. Wystarczy przypomnieć rynkowe zmagania Taunusa i Rekorda, Escorta i Kadetta, Fiesty i Corsy.

Spektakl najwyraźniej się już kończy, zaraz opadnie kurtyna. Można się tylko zastanawiać, czy na scenę wyjdzie jeszcze ktoś, kto stoi na razie za kulisami. Warto przypomnieć, że właścicielem sporego pakietu akcji koncernu PSA jest chińskie przedsiębiorstwo Dongfengn, a samo PSA jeszcze niedawno było w finansowych opałach. Być może więc Chińczycy znów sięgną do pękatego mieszka i dokupią więcej akcji. Bo Chińczycy - jak pisał nasz czwarty wieszcz - trzymają się mocno.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Nie oszczędzać (nadmiernie) na wydechu

Trwałość układów wylotowych bywa bardzo różna, ale nawet w przypadku wydechów pochodzących od najbardziej renomowanych producentów prędzej czy później trzeba wymienić jakiś element.

miniaturka

Bio Service zbiera złom akumulatorowy

Ołów i kwas siarkowy znajdujące się w akumulatorach powszechnie wykorzystywanych w samochodach są substancjami zdecydowanie szkodzącymi środowisku. Dlatego też tak ważne jest, aby zużyta bateria nie trafiła pod płot czy nawet do zwykłego śmietnika, lecz została przejęta przez organizację mającą uprawnienia do zbiórki, transportu i recyklingu niebezpiecznych odpadów.

miniaturka

Niebieski Total do Volkswagena

Olej syntetyczny TOTAL Quartz Ineo Long Life FE 0W-20 przeszedł pomyślnie testy i może być stosowany z powodzeniem w silnikach najnowszych modeli Grupy VW. Potwierdza to specyfikacja VW 508.00/509.00.

miniaturka

Startuje ProfiRacing Cup

ProfiAuto rozpoczyna „Wyścig po wiedzę” - projekt szkoleniowy przygotowany z myślą o serwisach należących do sieci ProfiAuto Serwis, połączony z rywalizacją sportową na torze wyścigowym „Jastrząb”.

miniaturka

Liga Liqui Moly

Jeśli masz zamiar w najbliższych miesiącach starować w zorganizowanych samochodowych imprezach sportowych, możesz jednocześnie wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez firmę Liqui Moly.

miniaturka

Inter Cars wśród Diamentów Forbesa

Inter Cars po raz kolejny znalazł się w gronie laureatów rankingu Diamenty Forbesa 2017. W klasyfikacji regionalnej województwa mazowieckiego zajął 16 miejsce, w ogólnopolskiej - 51.

miniaturka

Shell Helix podwójnie nagrodzony

Oleje silnikowe Shell Helix zostały uhonorowane Laurem Konsumenta w kategorii jakość produktu w corocznym badaniu konsumenckim. Shell Helix wyróżniony został również godłem Grand Prix.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info