Tytuł: Zima a sprawa polska

WARSZTATOWIEC.info środa, 8 Luty 2017
Tegoroczna zima całkiem przypomina zimy z naszego dzieciństwa, kiedy to śnieg i mróz były normą, a nie pogodową anomalią. Sięgając pamięcią do tamtych, coraz odleglejszych lat, dostrzegamy jaki postęp technologiczny oraz rynkowy odnotowaliśmy w motoryzacji. W czasach mroźnych zim i rynkowych niedoborów po pierwszej naprawdę mroźnej nocy na parkingach rozpoczynały się tradycyjne zimowe ćwiczenia. Jedni pchali samochody próbując jakoś je uruchomić, inni taszczyli zdechłe akumulatory do domu, sąsiedzi pożyczali sobie wzajem radzieckie prostowniki oraz radzili, jaki zajzajer wlewać do baku, żeby wytrącona woda nie zamarzła w pompce paliwowej „małego fiata”. Szczególnie represjonowani przez zimę byli właściciele diesli, już to z powodu braku zimowego paliwa na stacjach, już to przez kłopoty z dostępnością świec żarowych.

A teraz? Wszystko zapala, rusza w drogę, olej napędowy nie zamienia się w parafinową galaretę, nikt już nie ogaca chłodnicy starą „Trybuną Ludu”, w pełni polegając na sprawnym termostacie.

Ludność za to bardzo się wydelikaciła. Wystarczy, że śnieg zacznie padać, a zaczyna się lament i pomstowanie na Bogu ducha winnych drogowców, którzy utknęli w korkach ze swoimi pługopiaskarkami tak samo jak rozsierdzeni kierowcy. Nikt już nie chce sobie przypominać zimowych przygód sprzed lat. Wiadomo, człowiek szybko przyzwyczaja się do lepszego.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Wymiana paska osprzętu silnika

Wydawać by się mogło, że wymiana paska napędzającego osprzęt silnika to jedna z prostszych operacji. Kiedyś faktycznie tak było, jednak technologia napędów paskowych znacznie się rozwinęła i dziś ich właściwa obsługa coraz częściej wymaga stosownej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi.

miniaturka

Korzyści z dogrzewania

W przypadku współczesnych silników wysokoprężnych działanie świec żarowych nie kończy się, gdy uruchamiana jednostka podejmie pracę. Dzięki temu silniki te szybciej się nagrzewają i lepiej pracują niż jednostki starszych typów.

miniaturka

Konkurs „Warsztat Roku 2016” rozstrzygnięty,
a mity obalone

Polska edycja najstarszego europejskiego konkursu „Warsztat Roku” wreszcie została rozstrzygnięta. Celem konkursu jest mobilizacja przedsiębiorców do ciągłego podnoszenia standardów oraz, przy okazji, zaprezentowanie silnych stron niezależnych warsztatów samochodowych z całej Polski. Z pewnością wiele firm aplikujących do konkursu to doskonały wzorzec profesjonalizmu i wysokiego standardu obsługi.

miniaturka

Młodzi mechanicy na start

Inter Cars szuka utalentowanych młodych mechaników. Wystartował konkurs Young Car Mechanic skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

miniaturka

Ruszają dni otwarte w fabryce Lauber

Lauber rozpoczyna cykl dni otwartych w swojej fabryce w Słupsku. Goście będą mogli prześledzić proces fabrycznej regeneracji części.

miniaturka

Monroe z 95-procentowym pokryciem

Firma Tenneco pochwaliła się, że marka amortyzatorów Monroe zapewnia  pokrycie potrzeb rynku w 95 procentach.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info