Tytuł: Paragrafem w licznik

WARSZTATOWIEC.info środa, 1 Luty 2017
Pewna posłanka zwróciła się w grudniu ubiegłego roku z interpelacją do ministra sprawiedliwości w sprawie cofania samochodowych liczników, postulując wprowadzenie przepisu, który będzie ten niecny proceder penalizował. Ministerium coś tam odpowiedziało, ale mętnie i właściwie nie wiadomo, jak się do postulatu odnosi.

Ponoć cztery na pięć sprowadzonych zza granicy samochodów ma cofnięte liczniki. Żadna to sensacja. Wszyscy znają teksty: „Niemiec płakał, jak sprzedawał” albo „auto po starszym panu, który jeździł nim tylko w niedzielę do kościoła”, sugerujące, że nasi zachodni sąsiedzi to ludzie nie tylko niezwykle sentymentalni, ale także głęboko religijni. Wszyscy też wiedzą, że podawane przez oferentów przebiegi należy traktować najwyżej jako deklarację stanu technicznego auta. Krótko mówiąc, jedni liczniki cofają, drudzy udają, że w podane przebiegi wierzą.

W sumie ostrożne stanowisko ministerstwa jest zrozumiałe. Po co tworzyć kolejny martwy przepis. Jak udowodnić komuś, że manipulował przy liczniku? Nawet jeśli jakimś biegłym udałoby się wykazać, że licznik został cofnięty, to przecież zaraz padnie tłumaczenie, iż samochód z takim przebiegiem stał już w autohausie pana Mustafy, zanim handlarz Mirek zabrał go (samochód, nie pana Mustafę) na lawetę. Zatem dolary przeciw orzechom, że po ewentualnym wprowadzeniu stosownego przepisu i tak nikt za cofnięcie licznika nie zostanie skazany.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Co wynika z historii świec żarowych

Przy wymianie świec żarowych należy wziąć pod uwagę, jakiego są one typu (generacji) i nie dokonywać żadnych eksperymentów, bo grożą one poważną awarią silnika.

miniaturka

Walentynkowa promocja olejów Kraft

Pod hasłem „Oil you need is love”, nawiązującym do tytułu znanej piosenki „All you need is love” zespołu The Beatles, potrwa do 4 lutego ogłoszona przez Inter-Team walentynkowa promocja olejów Kraft Automotive,

miniaturka

Więcej wzmocnionych końcówek

Firma MEYLE rozszerza asortyment wzmocnionych końcówek drążków kierowniczych oferowanych pod marką MEYLE-HD. Na części te producent udziela czteroletniej gwarancji.

miniaturka

Nissens – nowe produkty

Asortyment elementów firmy Nissens co miesiąc powiększa się o kolejne pozycje. Tradycyjnie najważniejsze miejsce wśród nowości zajmują chłodnice.

miniaturka

Światło w rytm muzyki

Światła samochodu nie tylko służą do oświetlania drogi, ale także nadają pojazdowi styl. Dzięki rozwiązaniom firmy OSRAM, można go zindywidualizować.

miniaturka

Monroe z Gliwic

Dzięki swym gliwickim zakładom firma Tenneco miała niedawno podwójną okazję do świętowania: liczba wyprodukowanych w nich amortyzatorów i rozpórek Monroe Original® siegnęła 5 mln, a jednocześnie uruchomiona została linia wytwarzające amortyzatory premium Monroe® OESpectrum®.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info