Tytuł: Pochwała zimy

Pochwała zimy
WARSZTATOWIEC.info środa, 25 Styczeń 2017
Zima w naszych warunkach klimatycznych wydaje się trudna do zniesienia. To spadło, to rozmarzło, to znowu zamarzło. Obywatele kręcą piruety na oblodzonych chodnikach i łamią sobie kończyny oraz grzeją się przy piecach opalanych plastikowymi butelkami, skutkiem czego w polskich kurortach klimatycznych smog jest gęstszy niż w Pekinie.

Ale dość kwękania! Branża warsztatowa winna jest zimie wdzięczność. Ta surowa pora roku nakręca bowiem koniunkturę na rynku usług warsztatowych i części zamiennych. Bez zimy, nie byłoby zmieniania opon. Drogowcy nie sypaliby soli z piaskiem, mikstury skutecznie zwalczającej nie tylko lód, ale również sprężyny, sworznie i amortyzatory. Bez zamarzającej w spękanym asfalcie wody nie byłoby wyrw, w które samochody wpadają, wytłukując zawieszenie. Słowem brak zimy byłby dla rynku motoryzacyjnego dotkliwym ciosem.

Tak więc, odśnieżając plac przed warsztatem, nie ma co sarkać. Lepiej podziękować zimie za to, że jest.

miniaturka

Jakie powinny być świece żarowe?

Świece żarowe są ważnym i nieodzownym elementem każdego silnika Diesla. Muszą przy tym spełniać określone wymagania.

miniaturka

Tarcze i bębny Brembo już z nową homologacją

Rozporządzenie ECE R90 zostało niedawno rozszerzone o wymagania dotyczące tarcz i bębnów hamulcowych. Firma Brembo zdecydowała się natychmiast przeprowadzić certyfikację nie tylko komponentów stosowanych w nowo zarejestrowanych pojazdach, ale całej swej gamy tarcz i bębnów.

miniaturka

Infolinia Liqui Moly

Liqui Moly Polska uruchomiło zapowiadaną już wcześniej infolinię techniczną. Można tam uzyskać pomoc w doborze oleju, dowiedzieć się, jak stosować poszczególne produkty Liqui Moly oraz sprawdzić, gdzie można je kupić.

miniaturka

Textar to również narzędzia

Do wymiany klocków czy tarcz hamulcowych we współczesnych samochodach często potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Z pomocą mechanikom przychodzi Textar.

miniaturka

Ruszyły zapisy do Mistrzostw Mechaników

Trwają zapisy do VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl.

miniaturka

ProfiAuto Show po raz 14

„Odkryj Nowoczesną Motoryzację” – pod takim hasłem w dniach 3-4 czerwca odbędzie się czternasta edycja targów ProfiAuto Show w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

miniaturka

20 lat Continental Opony Polska

Polski oddział koncernu Continental podsumował 20 lat działalności w naszym kraju. W ciągu dwóch dekad firma pięciokrotnie zwiększyła zatrudnienie, potroiła liczbę marek w ofercie, osiągnęła rekordowy obrót na poziomie ponad miliarda złotych rocznie i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek opon w Polsce.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info