Tytuł: Czy prezydent rozepnie parasol?

WARSZTATOWIEC.info środa, 18 Styczeń 2017
Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych, tuż przed zaprzysiężeniem, ponawia swoje zapewnienia, że otoczy amerykański rynek samochodowy parasolem protekcjonizmu. Koncerny będą produkować auta w Ameryce, albo przysoli się im 35-procentowe cła. Przy okazji Donald Trump zwrócił uwagę na brak równowagi w motoryzacyjnych relacjach handlowych między USA a Niemcami. Stwierdził, że na amerykańskich ulicach pełno Mercedesów i BMW, a tymczasem Chevrolety w Niemczech jakoś nie idą.

Zdaniem większości ekonomistów pomysły nowego lokatora Białego Domu to zawracanie Potomacu kijem, w dodatku bardzo dla światowej gospodarki niebezpieczne, bo grozi rozpętaniem wojny handlowej na skalę globalną.

Odłamki niewątpliwie polecą i na nas. Jeśli upowszechni się moda na przenosiny produkcji do krajów, gdzie samochody są sprzedawane, możemy się obawiać o losy tych kilku fabryk, które u nas są. Tak się bowiem składa, że produkuje się u nas znacznie więcej aut niż sprzedaje.

Zresztą precedens już był. Z powodów czysto politycznych przecież, przeniesiono z Polski do Włoch produkcję Fiata Pandy.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

ExxonMobil wesprze mistrzostwa

Producent olejów syntetycznych Mobil Delvac 1™ oraz Fundacja Cooperatio, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, przedłużają współpracę. Obejmuje ona zarówno VI edycję Mistrzostw, jak i działania dodatkowe wspierające rozwój kompetencji zawodowych i poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

miniaturka

ILS wciąż się rozwija

Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS jeszcze w tym roku zostanie powiększone o nową halę. Łącznie obiekt będzie dysponował 4 halami, w tym główną o powierzchni 30 tys. m2.

miniaturka

Dobry rok Liqui Moly

Liqui Moly Polska podsumowało zeszły rok, oceniając go jako bardzo udany. Przedstawiciele firmy podają, że największy wzrost sprzedaży odnotowała ona w grupie olejów syntetycznych o lepkościach 5w30 i niższych.

miniaturka

Światło jest ponadczasowe

Narodziny 945 milionów dzieci, 875 meczów Ligi Mistrzów i 3500 wspinaczek na Mount Everest – to wszystko może się wydarzyć w czasie pracy jednej żarówki Ultra Life. Marka OSRAM wciąż udoskonala swoją popularną rodzinę długowiecznych lamp samochodowych, a do oferty dołączyły właśnie nowe typy produktów.

miniaturka

Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe

Aby nie pojawiły się problemy z łańcuchowym napędem rozrządu, należy, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych jednostek z hydraulicznym napinaczem łańcucha, zadbać o właściwą obsługę silnika.

miniaturka

Pamiętać o sprężynach

Sprężyny wykonują podczas eksploatacji samochodu miliony ugięć i należą do najbardziej „zapracowanych” elementów pojazdu. Jednocześnie są też bardzo narażone szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Najtrudniejszym dla nich okresem jest zima.

reklama
Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info