Tytuł: Smog nie tylko wawelski

Smog nie tylko wawelski
WARSZTATOWIEC.info środa, 11 Styczeń 2017
„U nas chodzi się z księżycem w butonierce, u nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze i odmiennym jakby rytmem u nas ludziom bije serce, choć dla serca nieszczególne tu powietrze” - śpiewa znakomita grupa Pod Budą.

Co prawda stolicy do Krakowa nie przenieśli, ale za to smog – stały element krakowskiego pejzażu przeniósł się do Warszawy, a właściwie nie tyle przeniósł się, co objął kraj cały, spowijając ojczyznę naszą smrodliwym woalem.

Winowajcę wskazano od razu. To siarczysty mróz, który sprawia, że ludność pali w piecach jak najęta, i to w dodatku czym się da, czyli najpodlejszym węglem i śmieciami, które w wielu domostwach uznawane są za pełnowartościowy opał.

Rozmaite organizacje pozarządowe biją na alarm i wykazują jak fatalny wpływ na zdrowie ma nasz ogólnopolski smog, natomiast minister zdrowia zachowuje spokój i radzi rzucić palenie.

Co ciekawe, w smogowym kontekście na plan dalszy zeszły samochody, emisja spalin i dyskusje, kogo wpuszczać do centrów miast, a kogo nie. Rzeczywiście, widok strażników miejskich kontrolujących samochody pod względem spełniania norm ekologicznych na tle buchających czarnym dymem kominów wyglądałby groteskowo.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Florian odkrywca

Bywają w samochodzie usterki, które uporczywie powtarzają się z powodu wpływu tzw. czynnika ludzkiego. Działającego w dodatku w złej wierze.

miniaturka

Breck z sukcesami

Wzrost sprzedaży o 19%, wprowadzenie na rynek 47 nowych referencji, wyprodukowanie 8,2 mln klocków hamulcowych, pozyskanie do współpracy jednego z najbardziej uznanych polskich kierowców rajdowych – te przykłady podają przedstawiciele firmy Lumag, właściciela marki Breck, jako potwierdzenie, że ubiegły rok był jednym z najlepszych okresów w historii marki.

miniaturka

Udany rok

Udany rok – tak minione 12 miesięcy ocenia polskie przedstawicielstwo firmy BILSTEIN. Jej katalog powiększył się o ponad 500 pozycji, systematycznie wzrasta również udział w naszym rynku.

miniaturka

Pierwszy taki rozrusznik

DENSO wprowadziło do oferty przeznaczonej na rynek wtórny pierwszy rozrusznik start-stop z podwójną cewką. Znajduje on zastosowanie w pojazdach Land Rover Discovery Sport oraz Range Rover Evoque.

miniaturka

SKF dla Iveco

SKF opracował innowacyjną linię łożysk o niskim współczynniku tarcia. Firma oferuje łożyska przeznaczone na tylną oś, zarówno na pierwszy montaż jak i rynek części zamiennych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info