Tytuł: Przesolona zima

Przesolona zima
WARSZTATOWIEC.info środa, 4 Styczeń 2017
Nie lubimy zimy w mieście, nie tylko dlatego, że w tym czasie wolelibyśmy być w górach, ale również z powodu zaskakiwania drogowców przez zimę albo zaskakiwania zimy przez drogowców.

Otóż prawdziwą zimową plagą jest solenie wszystkiego co się da. Kiedy tylko spadnie śnieg i osiedlowe uliczki zrobią się białe, na front walki z zimą wyjeżdżają przyczajone pługopiaskarki. I po chwili żegnaj śnieżna bieli.

Według obowiązującej w naszym kraju doktryny caluteńkie miasto musi tonąć w słonej brei. Burmistrzowie chwalą się przed kamerami, ileż to ton soli wysypali na ulice, jakby od tego zależał wynik kolejnych wyborów.

Tymczasem zajadła walka ze śniegiem na osiedlowych uliczkach niesie ze sobą koszty i to nie tylko te poniesione na zakup soli i paliwo do samochodów. Korodują podziemne instalacje, usychają drzewa, psy odparzają sobie łapy, nie ma po czym pociągnąć sanek.

Oczywiście w naszych warunkach klimatycznych solenie ulic jest koniecznością. Ale przydałoby się tu pewne opamiętanie. Nadmiar soli szkodzi. Nie tylko w zupie.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Usterki ESP

System ESP jest już tak popularny, że samochody z tym układem są stałym gościem w niezależnych serwisach. Każdy mechanik powinien więc coś wiedzieć o tym systemie, by przy byle błahostce związanej z jego działaniem nie rozkładać bezradnie rąk.

miniaturka

Na zapieczone wtryskiwacze i świece

Każdy, komu przyszło demontować zapieczone wtryskiwacze lub świece żarowe wie, jak stresująca jest to operacja. Ryzyko urwania tych elementów ma zredukować preparat oferowany przez firmę Liqui Moly.

miniaturka

Wymienniki ciepła Kraft Automotive

Gama elementów układu chłodzenia sygnowanych marką Kraft Automotive poszerzyła się z końcem roku kolejne produkty, konkretnie zaś o chłodnice wody, chłodnice powietrza doładowującego i nagrzewnice.

miniaturka

Oświetlą wnętrza

Inter Cars poszerzył gamę lamp oświetlenia wnętrza TruckLight. Lampy te łączą funkcjonalność i nowoczesny design. Ich niewątpliwą zaletą jest również zastosowanie technologii LED.

miniaturka

Inter Cars szkoli dalej

Rozpoczął się kolejny cykl szkoleń technicznych organizowanych przez Inter Cars, a skierowanych do mechaników pracujących w warsztatach specjalizujących się w obsłudze i naprawie pojazdów ciężarowych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info