Tytuł: Średnio na odcinku

WARSZTATOWIEC.info środa, 28 Grudzień 2016
Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz my, kierowcy, otrzymaliśmy prezent noworoczny w postaci systemu odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Takich odcinków pomiarowych przygotowano na razie 30, ale pewnie będzie ich dużo więcej.

Idea jest prosta – specjalne urządzenie rejestrujące sprawdza, kiedy delikwent na odcinek pomiarowy wjechał i kiedy zeń wyjechał, a następnie liczy, czy średnia prędkość nie przekraczała tej dopuszczalnej. Kontrolowani będą wszyscy bez wyjątku, a nie jak dotąd losowo, wyrywkowo, przez funkcjonariuszy czających się w krzakach z „suszarką”.

Pomiarowe odcinki wytyczono na zwykłych drogach, bo te ekspresowe i autostrady są ponoć bezpieczniejsze. I tu pojawiają się wątpliwości co do skuteczności owego pomiaru prędkości odcinkowej. Któż z nas nie widział kierowców, którzy grzeją ile wlezie, wyprzedzają na trzeciego, dokonują różnych niebezpiecznych manewrów tylko po to, by po chwili zjechać gdzieś na parking przed barem i spędzić pół godziny na bigosem. Tacy będą mieli średnią prędkość znacznie mniejszą od dopuszczalnej, mimo że to właśnie oni jeżdżą niebezpiecznie. I odwrotnie, ci spokojni mogą mieć pecha i trafić na pustą drogę, a wtedy jadąc z rozsądną prędkością i tak przekroczą limit, a tym samym otrzymają od inspekcji drogowej list gratulacyjny i blankiet wpłaty na dwie stówy.

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy jazdy bez mandatów i szczęśliwego Nowego Roku!

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Skąd to ciśnienie ?

Troska o ładny wygląd pojazdu może być przyczyną sporych kłopotów z silnikiem. Przekonał się o tym pewien właściciel samochodu dostawczego, któremu przeszkadzała lekko porysowana maska.

miniaturka

Zawieszenia na powietrze lub olej

Zawieszenia pneumatyczne i hydrauliczne spotykane są nieczęsto, więc niewiele warsztatów orientuje się, jak je naprawiać.

miniaturka

Nowy oddział i szerszy asortyment

Kutno to kolejna miejscowość, w której powstał oddział Inter-Team. Ponadto dystrybutor ten wzbogacił swą ofertę o wycieraczki hybrydowe marki Kraft Automotive.

miniaturka

Nissens – kolejne nowości

Firma Nissens dodała kolejne pozycje do swojego stale poszerzanego katalogu. Wśród nowości dominują nagrzewnice do samochodów osobowych.

miniaturka

Puchnąca oferta BILSTEIN

Najnowsze rozszerzenie oferty amortyzatorów i zestawów zawieszenia BILSTEIN obejmuje komponenty znajdujące zastosowanie aż w 167 modelach samochodów osobowych i lekkich dostawczych.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info