Tytuł: Ekologiczne kopytkowe w miastach

WARSZTATOWIEC.info środa, 21 Grudzień 2016
Wraca pomysł stworzenia w dużych miastach stref ograniczonej emisji, do których bez myta wpuszczane będą tylko te samochody, które spełniają najnowsze normy ekologiczne, poświadczone stosowną naklejką. Tak jest na Zachodzie i ponoć działa, bo od czasu wprowadzenia tego rozwiązania zanieczyszczenie powietrza w miastach spadło.

Pomysł może i dobry, ale nad Wisłą jakoś nie bardzo w owe ekologiczne normy można uwierzyć. Nasza polska norma to widok stosunkowo nowego diesla, który zostawia za sobą chmurę czarnego dymu. Lecz choć właściciel wyciął z niego filtr sadzy (żeby się nie zapychał), zieloną naklejkę i tak pewnie dostanie, bo w papierach norma jest spełniona, a u nas liczy się zaświadczenie i pieczątka. Może więc zanim wprowadzimy w miastach ekologiczną selekcję dla samochodów, stacje kontroli pojazdów zaczną rzeczywiście kontrolować, czy samochody mają katalizatory i filtry DPF nie tylko w papierach. W przeciwnym razie cała ta ekologia też będzie jedynie na papierze, a tego przecież byśmy sobie nie życzyli.

Skoro o życzeniach mowa, to wszystkim naszym Czytelnikom składamy najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niech Święty Mikołaj przyniesie nam święty spokój.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski


miniaturka

Producenci i dystrybutorzy znowu zaskakują

W dobrych nastrojach, ale świadomi problemów – tak w największym skrócie można podsumować największe doroczne spotkanie branży motoryzacyjnej, jakim był XI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego zorganizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

miniaturka

Awarie uszczelki głowicy

Wymieniając uszkodzoną uszczelkę głowicy koniecznie należy ustalić dlaczego awarii uległa stara. Inaczej całą operację, zwykle dość pracochłonną, trzeba będzie zapewne powtórzyć, a nawet dojść może do bardzo poważnego uszkodzenia silnika.

miniaturka

Bębny hamulcowe Valeo

Nowa, kompletna linia bębnów hamulcowych dopełnia gamę części układu hamulcowego, oferowaną przez firmę Valeo.

miniaturka

Textar do ciężarówek

Marka Textar powiększyła swoją ofertę o klocki hamulcowe do ciężarowych modeli Renault Midlum i Volvo FL.

miniaturka

Turbosprężarki BorgWarner w hybrydach

Firma BorgWarner umocniła swą pozycję czołowego dostawcy turbosprężarek w szybko rosnącym segmencie samochodów hybrydowych.

miniaturka

Modelki na warsztacie ProfiAuto Serwis

Beczki z olejem, filtry paliwa, pełne spektrum narzędzi. Do tego nietuzinkowe samochody oraz śliczne modelki. W taki warunkach została zrealizowana sesja zdjęciowa do najnowszego kalendarza ProfiAuto.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info