Tytuł: Senatorowie przepadli, poprawka też

WARSZTATOWIEC.info środa, 14 Grudzień 2016
Historia polskiego parlamentaryzmu obfituje w dramatyczne wydarzenia. Przed laty upadł rząd, ponieważ pewien minister, zamiast głosować przeciw wotum nieufności, szamotał się właśnie z zatrzaśniętymi drzwiami toalety. Tak przynajmniej tłumaczył swoją absencję na sali plenarnej Sejmu, kiedy do odrzucenia wotum zabrakło jednego głosu.

Z podobną sytuacją mieliśmy niedawno do czynienia w Senacie. Rządu co prawda nie obalono, ale za to uwalono – poprawkę do ustawy o podatku akcyzowym.

W obecnej wersji projektu przewidziano, że wszystkie samochody do 3,5 t mają być obłożone jednakową akcyzą, aby wreszcie skończyć z nadużyciami, których przez całe lata symbolem były tzw. samochody z kratką. Przygotowana w Senacie poprawka przewidywała jednak, żeby prawdziwe auta dostawcze do 3,5 t, bo są i takie, z fiskalnej urawniłowki wyłączyć.

Niestety poprawki nie udało się złożyć, bowiem na sali nie było żadnego z dwóch senatorów, którzy mieli to uczynić. Nie wiadomo jeszcze, gdzie przepadli czcigodni deputowani. Może zatrzasnęły się im te same historyczne drzwi, które niegdyś doprowadziły do kryzysu rządowego?

Jeśli tak było, to pora wreszcie znaleźć solidnego ślusarza albo postawić przed toaletą straż marszałkowską, która przed każdym głosowaniem sprawdzi, czy ktoś tam nie utknął.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Nowa infolinia Federal-Mogul Motorparts

Federal-Mogul Motorparts uruchomił infolinię techniczną w języku polskim. Można na nią dzwonić z problemami technicznymi i pytaniami dotyczącymi produktów kilkunastu marek, m.in. Ferodo, MOOG, Champion, BERU, Goetze, Glyco, Payen i Jurid.

miniaturka

IC Katalog Online – dodatkowe możliwości

Twórcy i administratorzy IC Katalogu Online, narzędzia wykorzystywanego przez klientów Inter Cars, zaprezentowali kolejne usprawnienia systemu.

miniaturka

Nowa aplikacja ZF Aftermarket

Klienci ZF Aftermarket mogą wyszukiwać części za pomocą nowej aplikacji - ZF Parts Finder App. Dostępne jest w niej szerokie portfolio części zamiennych oferowanych przez marki premium ZF Aftermarket.

miniaturka

Delphi – rok nowości

Delphi Product & Service Solutions poszerzyło ofertę części zamiennych kolejne o 319 numerów referencyjnych. W sumie w tym roku firma wprowadziła 1220 nowych referencji.

miniaturka

Kalendarz i plany ProfiAuto Serwis na rok 2017

Załogi ProfiAuto Racing Team wystartowały w słynnym rajdzie Barbórka. Swoją premierę miał przy tej okazji kalendarz marki ProfiAuto.

miniaturka

Paski rozrządu PTFE

Podczas szkoleń technicznych prowadzonych przez specjalistów firmy Gates regularnie padają pytania dotyczące pasków rozrządu PTFE. Eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info