Tytuł: Dobre pomysły i jeszcze lepsze chęci

WARSZTATOWIEC.info środa, 30 Listopad 2016
Jak wiadomo, fiskus chce wprowadzić zmiany w samochodowej akcyzie. Twórcy projektu nowej ustawy wskazują, że najwyższa pora skończyć z zaniżaniem wartości samochodów, a tym samym kantowaniu państwa na podatku.

Nowa akcyza ma też zachęcać do zakupu nowszych, bardziej ekologicznych i bezpieczniejszych pojazdów, zniechęcać zaś do sprowadzania samochodowej starzyzny. Wszystko to w interesie społecznym, rzecz jasna.

Ciekawą argumentację, idącą pod prąd nowym pomysłom, przedstawiło Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów FORS. W piśmie skierowanym do kancelarii Senatu, postuluje ono obniżenie podatku od najstarszych samochodów. Specjaliści od recyklingu twierdzą, że tędy właśnie wiedzie droga do wyższego bezpieczeństwa i ekologii. Stare samochody sprowadzone zza granicy zastępują bowiem jeszcze starsze, a tym samym jeszcze bardziej nieekologiczne i niebezpieczne gruchoty jeżdżące po polskich drogach.

No i bądź tu, senatorze, mądry i rozsądź, kto ma rację. Król Salomon by się w tym pogubił.

My proponujemy rozwiązanie w swej logicznej prostocie wprost genialne – niech „izba refleksji” uchwali, żeby wszystkich obywateli było stać na najbardziej ekologiczne i najbezpieczniejsze samochody prosto z salonu. Może warto napisać w tej sprawie do kancelarii.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Skąd te piski?

Istnieje pewien margines awarii praktycznie niedostępnych poznaniu przyrodniczemu, czyli usterek niediagnozowalnych. Tym samym i nieusuwalnych skutecznie, gdyż zgodnie z teorią – naprawa bez ustalenia, co było przyczyną niesprawności, jest zawsze niepewna.

miniaturka

Sposób na piszczące klocki

Mniej lub bardziej przenikliwy pisk towarzyszący każdemu naciśnięciu pedału hamulca potrafi być prawdziwa zmorą dla kierowcy. Ekspert firmy Textar radzi jak sprawić, by klient opuszczający warsztat po naprawie hamulców nie narzekał na wydawany przez nie dźwięk.

miniaturka

Hella poszerza asortyment o sprzęgła jednokierunkowe

Oferta części zamiennych firmy Hella wzbogaciła się o gamę sprzęgieł jednokierunkowych do alternatorów. Poszerzenie asortymentu jest odpowiedzią na oczekiwanie rynku, gdyż sprzęgło jednokierunkowe to typowa część eksploatacyjna.

miniaturka

Goetze z nową technologią

Federal-Mogul Motorparts wprowadził nową technologię uszczelnień Coriusim do produkcji uszczelek marki Goetze. Nowy rodzaj uszczelek zastępuje zgodne ze specyfikacją OE produkty Goetze wykorzystujące technologię Astadur.

miniaturka

Dziewięć nowych świec

DENSO powiekszyło ofertę świec żarowych dostępnych na rynku wtórnym o kolejnych dziewięć nowych numerów katalogowych.

miniaturka

ZAP Sznajder Batterien z Orłem Eksportu

Firma ZAP Sznajder Batterien została uhonorowana tytułem Regionalnego Orła Eksportua w kategorii Innowacyjny Produkt Eksportowy.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info