Tytuł: Żywią dla nas współczucie i nie zawahają się go użyć

WARSZTATOWIEC.info środa, 23 Listopad 2016
Kierowcy zatrudnieni w polskich firmach transportowych mogą liczyć na wypróbowanych przyjaciół z Unii. W trosce o dobrobyt naszych szoferów, władze niemieckie od pewnego czasu sprawdzają, czy zarabiają oni co najmniej tyle, ile wynosi płaca minimalna w Republice Federalnej. Nad niedolą pracowników firm znad Wisły ulitowali się też Francuzi. Tamtejsze służby zasadzają się na polskie tiry i kontrolują, czy kierowcy mają przy sobie teczkę niezbędnych zaświadczeń, w tym szczegółowe informacje na temat swoich wynagrodzeń, kopie umowy o pracę, a także zaświadczenia o delegowaniu na teren Francji.

Zdaniem związku pracodawców Transport i Logistyka Polska wszystko zmierza do tego, żeby polskich przewoźników wykolegować z rynku, a naszych kierowców uwolnić od harówki za grosze, tak by mogli wreszcie porządnie wypocząć sobie w domu.

Należałoby oczekiwać, że władze Francji i Niemiec uronią łzę nad losem kasjerek zatrudnionych w Polsce przez francuskie i niemieckie sieci handlowe. One też nie są gorsze od zachodnich koleżanek. Na razie jednak brak doniesień o planach wyrównania płac w tej branży.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Zaciski z gwarancją jakości

Układ hamulcowy to najistotniejszy element pojazdu ciężarowego, ponieważ decyduje o bezpieczeństwie kierowcy oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Dlatego zaciski hamulcowe, które odgrywają w nim kluczową rolę, muszą być wysokiej jakości.

miniaturka

Korzyści z turbodoładowania

Turbodoładowanie kojarzyło się kiedyś z samochodami o sportowych aspiracjach, obecnie jednak stało się powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Jego użycie przynosi bowiem wiele korzyści.

miniaturka

Regenerowane jak nowe

Firma TRW Aftermarket rozszerzyła ofertę przekładni kierowniczych TRW Proequip przeznaczonych do samochodów użytkowych o dwie nowe pozycje: zaawansowany typ śrubowo kulkowej przekładni kierowniczej serii TAS oraz przekładnię wysokociśnieniową THP nowej generacji.

miniaturka

Inter-Team uruchamia Infolinię Techniczną

Firma Inter-Team uruchomiła Infolinię Techniczną. Pracownicy warsztatów dzwoniąc na nią mogą uzyskać pomoc w diagnozowaniu nietypowych awarii oraz rozwiązywaniu problemów z użytkowaniem sprzętu diagnostycznego.

miniaturka

70. oddział Inter-Team

W Zduńskiej Woli otwarty został 70. oddział Inter-Team. Tym samym sieć sprzedaży tego ogólnopolskiego dystrybutora części zamiennych i wyposażenia warsztatów liczy obecnie 69 oddziałów w naszym kraju i i jeden oddział na terenie Czech.

miniaturka

„Projekt Warsztat” po raz drugi

Rozpoczynają się prace nad drugą serią poświęconego tematyce warsztatowej programu telewizyjnego „Projekt Warsztat”. O kontynuacji wspólnego projektu ProfiAuto i TVN Turbo zadecydowały przede wszystkim dobre wyniki oglądalności pierwszej edycji.

miniaturka

130-letnia historia sukcesu

Firma Bosch obchodzi 130. urodziny. Warto przypomnieć pokrótce historię przedsiębiorstwa, które z małego warsztatu wyrosło na światowy koncern i technologicznego giganta.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info