Tytuł: Samochód ze sztuczną inteligencją i empatią

Samochód ze sztuczną inteligencją i empatią
WARSZTATOWIEC.info środa, 16 Listopad 2016
Poważny niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” zapowiedział kolejną odsłonę afery z manipulacjami przy pomiarach toksyczności spalin w samochodach grupy VAG. Teraz podejrzane są samochody marki Audi wyposażone w nowoczesne, „inteligentne”, samoadaptujące się, automatyczne skrzynie biegów. Jak podaje gazeta, inkryminowane pojazdy poznają, że przechodzą właśnie test emisji spalin i tak sprytnie dobierają przełożenia w skrzyni biegów, żeby wyniki były jak najkorzystniejsze.

Co tu dużo mówić, profesor Stephen Hawking chyba ma rację, wieszcząc, że kiedyś sztuczna inteligencja nami zawładnie i staniemy się niewolnikami własnego wynalazku.

Czytając doniesienia o przebiegłych samochodach, które rozpoznają, że są badane, niejeden czytelnik westchnie i rozmarzy się. Może kiedyś inteligentne auta będą rozpoznawać, że stoją na placu w komisie i są oglądane przez potencjalnych nabywców? A wtedy, taki samochód-spryciarz mrugnie porozumiewawczo jednym reflektorem i szepnie do zainteresowanego: „Psst..., panie kliencie, te 200 tysięcy po religijnym staruszku to nie całkiem prawda. Mam pół miliona z hakiem, ale jeszcze mogę pojeździć”.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Sukces „Projektu Warsztat”

Średnia oglądalność każdego odcinka na poziomie 100 tysięcy, mocna pozycja w tygodniowych zestawieniach najpopularniejszych programów stacji TVN Turbo, a przede wszystkim pozytywne reakcje widzów – to bilans pierwszej serii programu telewizyjnego „Projekt Warsztat”.

miniaturka

Kalendarz w wersji elektronicznej

Niedawo informowaliśmy o pojawieniu się kolejnej edycji kalendarza, który Inter Cars od 2005 roku wydaje dla swoich klientów. Teraz każdy może obejrzeć tę publikację w całej okazałości, gdyż twórcy udostępnili jej pełną wersję elektroniczną,

miniaturka

By dobrze widzieć

Nie zawsze problem nieskutecznego działania wycieraczek daje się usunąć przez wymianę samych tylko piórek. Czasem trzeba wymienić także ramię wycieraczki.

miniaturka

Nowy katalog BLIC

Pojawiła się kolejna edycja katalogu „Blachy Naprawcze do Samochodów Dostawczych”. W publikacji ujęto ponad 900 referencji karoseryjnych elementów naprawczych oferowanych przez Inter Cars, a przeznaczonych do 30 najpopularniejszych w Polsce aut dostawczych.

miniaturka

Platforma „TekniWiki”

Firma NGK Spark Plug Europe stworzyła nową platformę internetową, zawierającą informacje techniczne poszukiwane zazwyczaj przez warsztaty, nauczycieli, instytucje edukacyjne oraz wszystkich zainteresowanych technologiami związanymi z zapłonem i czujnikami.

miniaturka

Nowe strony Federal-Mogul Motorparts

Federal-Mogul Motorparts uruchomił 5 nowych stron internetowych. Cztery z nich to strony należących do firmy marek Ferodo®, MOOG®, Champion® oraz Jurid®, piata zaś jest stroną korporacyjną na region EMEA (Europy, Środkowego Wschodu i Afryki).

miniaturka

TRW-Lucas powiększa ofertę

Kolejny raz powiększona została gama przewodów hamulcowych w oplocie stalowym TRW-Lucas przeznaczonych do motocykli z systemem  ABS i Dual-CBS.

miniaturka

Nie tylko olej

ZF Aftermarket oferuje modułowe zestawy do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Komplety te przeznaczone są  do ponad 600 typów pojazdów wyposażonych w 5-, 6- i 8-biegową przekładnie ZF.

miniaturka

Zawory EGR i czujniki EGT

Czystsze spaliny emitowane przez pojazd są w znacznym stopniu efektem skutecznej pracy zaworu EGR i czujników EGT. Dlatego należy pilnować, aby działały one właściwie.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info