Tytuł: Walt Kowalski zagłosował

WARSZTATOWIEC.info środa, 9 listopada 2016
Ameryka wybrała nowego prezydenta, który obiecał uczynić ją znów wielką. Slogan jak slogan, ale Detroit, coraz słabiej bijące serce amerykańskiej motoryzacji, marzy, by czasy dawnej wielkości powróciły.
Sto lat temu z okładem Henry Ford założył tam swoją fabrykę, która jako pierwsza na świecie zastosowała taśmę montażową i produkowała auto, które można było kupić na kilka robotniczych pensji. W Detroit swoje siedziby ulokowali również wielcy konkurenci – GM i Chrysler. Do miasta przyjeżdżali za pracą ludzie nie tylko z całych Stanów, ale i z całego świata. Była wśród nich rzesza Polaków, którzy też mieli swój udział w budowie przemysłowej potęgi Ameryki.
Wydawało się, że Detroit pozostanie stolicą światowej motoryzacji na zawsze. Globalizacja sprawiła jednak, że świat się zmienił. Produkcja samochodów zaczęła się przenosić w miejsca, gdzie daje większe zyski. Miasto zaczęło chylić się ku upadkowi. Dziś jest smutnym cieniem dawnego Motor City.
Kilka lat temu Ameryka zachwycała się filmem „Gran Torino” z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Legenda amerykańskiego kina wcieliła się w postać Walta Kowalskiego, emerytowanego robotnika zakładów Forda, który żyje chwalebną przeszłością (jej symbolem jest tytułowy Ford Gran Torino, którego ma w garażu) w czasach dość podłej teraźniejszości. Walt Kowalski na pewno poparłby Donalda Trumpa, tak jak poparł go sam Clint Eastwood.
Nadzieje zostały rozbudzone. Teraz przekonamy się, czy zostaną spełnione.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Kalendarz Inter Cars 2017

Piękne kobiety i równie piękne pojazdy są bohaterami kalendarza Inter Cars na 2017 rok. Publikacja, która przez wielu określana jest mianem polskiego kalendarza Pirelli, jak co roku zachwyca wykonaniem na najwyższym poziomie.

miniaturka

Oryginał czy podróbka

Hamulce mają zbyt duży wpływ na bezpieczeństwo korzystania z pojazdu, by montować do nich elementy o niepewnej jakości. Niestety części hamulcowe tez bywają podrabiane, w tym m.in. do elektrycznych hamulców postojowych.

miniaturka

PZPO przypomina o zmianie opon

Słabo widać? Bywa ślisko? Robi się chłodno? Zobacz, ile znaczą właściwe opony – to hasła kampanii Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego PZPO, przypominającej o potrzebie zmiany opon na zimowe.

miniaturka

KYB wprowadza zdjęcia 360 stopni

KYB wprowadza nowe narzędzie wsparcia technicznego – zdjęcia produktów 360 stopni. Jako pierwsza została sporządzona baza ponad 1 700 wizualizacji amortyzatorów.

miniaturka

Moduły UFI w Giulii

UFI Filters poinformowało, że w moduły filtracyjne oleju i oleju napędowego tej firmy będą fabrycznie wyposażone silniki wysokoprężne o pojemności 2,2 l stosowane w Alfa Romeo Giulia i innych autach wyprodukowanych na tej samej platformie.

miniaturka

Brembo inwestuje

Brembo zapowiada rychłą rozbudowę swej fabryki w Dąbrowie Górniczej.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info