Tytuł: Stare stawki do odstawki

WARSZTATOWIEC.info środa, 2 listopada 2016
Pewne zawody wymierają, lecz rodzą się nowe. Nie potrzeba już zecerów i linotypistów, ale za to wzięcie mają doradcy do spraw rozwoju osobistego oraz blogerzy. Nowe możliwości pojawiły się w branży doradztwa finansowego. Niedługo poszukiwani będą doradcy ds. podatku akcyzowego na samochody, a to za sprawą szykowanych przez ministerium zmian w przepisach. W miejsce dwóch stawek – dla samochodów z silnikami o pojemności do 2 litrów oraz powyżej – wprowadzonych ma być aż osiem, czyli niemal tyle co kategorii wagowych w boksie. Do tego podstawą naliczania akcyzy ma być wiek samochodu, a nie jego wartość - w sumie będą więc obowiązywać aż 32 stawki podatku akcyzowego. Kto nie będzie chciał dostać kręćka, będzie szukał specjalistów.
Nie wiedzieć czemu przepisy podatkowe mają skłonność do rozrostu. Dwadzieścia lat temu te dotyczące VAT mieściły się w niezbyt grubej broszurze. Obecnie zajmują objętość zbliżoną do dzieł zebranych Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Decydenci zawsze zapewniają, że ustawiczne udoskonalanie systemu podatkowego jest w interesie samych podatników. Podatnicy są jednak niewdzięczni i nie chcą w te zapewnienia wierzyć. Według doniesień, w urzędach wydłużają się kolejki petentów chcących zarejestrować samochód. Zdaje się, że chcą zdążyć przed zmianą przepisów.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Komu powierzyć naprawę samochodu?

Niezależne warsztaty z całej Polski rozpoczęły rywalizację w konkursie „Warsztat Roku 2016”. Jury utworzone z ekspertów branżowych, na podstawie audytów przeprowadzonych przez niezależną firmę audytorską, wyłoni zwycięzców spośród tych uczestników, którzy oferują najwyższą jakość usług.

miniaturka

Z zawieszeniem nie tak źle

Badania firmy Bilstein wykazały, że wbrew pokutującemu stereotypowi, polscy kierowcy utrzymują zawieszenie swoich samochodów w dobrym stanie.

miniaturka

Sprawna piasta – ważna sprawa

Uszkodzona piasta koła nie tylko powoduje zmniejszenie komfortu jazdy samochodem, ale także może wydłużyć drogę hamowania. Dlatego podczas sezonowej wymiany opon pracownik warsztatu powinien sprawdzić również działanie tego podzespołu.

miniaturka

Nowe tarcze hamulcowe od TRW

Firma TRW rozszerza swój asortyment tarcz hamulcowych dostępnych na rynku wtórnym o tarcze dwuczęściowe.

miniaturka

Listopadowe szkolenia w Inter Cars

Ciekawie przedstawia się listopadowa oferta szkoleń Inter Cars – zarówno darmowych, jak i płatnych, z której skorzystać mogą mechanicy zajmujący się naprawą samochodów osobowych oraz ciężarowych.

miniaturka

Dla młodych wynalazców

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha znalazła się w pierwszym w Polsce zestawieniu pt. „Edukacyjne działania biznesu. Lista najbardziej znaczących inicjatyw”. Kapituła ekspertów wybrała 51 przedsięwzięć, w tym właśnie Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info