Tytuł: W górę serca, w górę składki

WARSZTATOWIEC.info czwartek, 26 października 2016
W dawnych czasach, kiedy na rynku ubezpieczeniowym działały wyłącznie firmy państwowe, przy okazji każdej podwyżki cen słychać było utyskiwania na monopol. – Wprowadzi się konkurencję prywatną, to będą obniżki – klarowali zwolennicy rozwiązań wolnorynkowych.
Życie jednak jest bardziej skomplikowane, niż to przewidują twórcy doktryn, zarówno politycznych jak i społeczno-gospodarczych. Oto mamy na rynku tylu ubezpieczycieli, że można przebierać w ofertach jak w ulęgałkach, a tymczasem wszyscy jak na komendę zaczęli windować ceny składek OC, jakby się cichaczem umówili.
To jednak nie zmowa – powiadają eksperci, a tzw. odbicie. Najpierw bowiem konkurencja na rynku doprowadziła do wojny cenowej i takich obniżek, że rynek ubezpieczeń OC stał się całkiem niedochodowy, a towarzystwa zaczęły dokładać do interesu. Ubezpieczyciele doszli jednak do wniosku, że to bez sensu i urealniają ceny.
Jedni twierdzą, że to dobrze, bo firmy ubezpieczeniowe będą miały z czego płacić odszkodowania. Inni przytomnie dodają, że będzie tak tylko wtedy, kiedy sprawca kolizji będzie miał ważną polisę. Tymczasem słone podwyżki sprawią, że na drogach przybędzie bezpolisowców, czyli kierowców w ogóle nie ubezpieczonych.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Instrukcje montażowe – teoria w praktyce

Dobra instrukcja to gwarancja prawidłowo przeprowadzonej naprawy. Kierując się tą ideą, Grupa Schaeffler, do której należy marka LuK, przygotowała artykuły techniczne opisujące krok po kroku procedurę wymiany sprzęgła w najbardziej popularnych samochodach na naszym rynku. Materiały te są elementem całego pakietu wsparcia technicznego oferowanego przez Grupę Schaeffler.

miniaturka

Chłód tylko na chwilę

Trawestując kwestię z kultowego „Kubusia Puchatka”, można by powiedzieć, że w samochodzie zacnej marki, którego historię opisujemy, im bardziej klimatyzacja była potrzebna, tym bardziej się wyłączała.

miniaturka

Lampy dla profesjonalistów

Wszystkie lampy z rodziny LEDinspect firmy OSRAM projektowane były z myślą o wykorzystaniu w warsztatach samochodowych. Jednak niektóre nadają się do tego szczególnie.

miniaturka

Centra Mocy po raz trzeci

Wystartowała trzecia edycja akcji Centra Mocy. W jej trakcie kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić akumulator w swoim samochodzie i odebrać kupon rabatowy na zakup nowego.

miniaturka

„True Oryginal” dla dwóch kółek

Firma TRW Aftermarket ogłosiła rozpoczęcie kolejnego etapu swojej kampanii „True Original – Prawdziwy Oryginał”, koncentrującej się tym razem na ofercie części hamulcowych i akcesoriów przeznaczonych do motocykli i skuterów, dostępnych na rynku pod marką TRW-Lucas.

miniaturka

Nowe świece i sondy

Firma DENSO regularnie informuje o powiększaniu swej oferty. Tym razem wzbogacona została ona o nowe numery katalogowe świec irydowych oraz sond lambda.

miniaturka

Tarcza zębata zamiast wielowypustu

Modne we współczesnej motoryzacji słowo „downsizing” dotyczy nie tylko konstrukcji silnikowych, ale również innych podzespołów. Konstruktorzy starają się wszędzie, gdzie to tylko możliwe redukować masę poszczególnych elementów, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Ten e-mail został wysłany do [[email]].

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info