Tytuł: Bez pieczątki po pieczątkę

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Od lat rządzący głowią się, jak udoskonalić system kontroli technicznej pojazdów. Okresowo, cyklicznie następuje erupcja nowych pomysłów, które mają sprawić, że z polskich ulic znikną samochody powiązane drutem i sznurkiem.
Choć w ostatnich latach sytuacja i tak się poprawiła, wciąż zbyt często okazuje się, że zatrzymane przez policję pojazdy, oprócz ważnej pieczątki w dowodzie, mają również opony typu „slick” (bez bieżnika), tarcze hamulcowe grubości żyletki oraz amortyzatory, z których olej nie wycieka tylko dlatego, że już go dawno nie ma.
Wśród nowych pomysłów legislacyjnych jest taki, by ci którzy spóźniają się z obowiązkowym badaniem dłużej niż miesiąc, płacili podwójnie. To tylko jedna część kary. Druga, znacznie bardziej dotkliwa, ma polegać na tym, że spóźnialscy będą musieli pofatygować się do jednej z 16 specjalnych wojewódzkich stacji Transportowego Dozoru Technicznego. Wystarczy rzucić okiem na mapę, by przekonać się, że niektórzy kierowcy przejadą nawet 200 km w jedną stronę.
Coś nam się zdaje, że proponowane przepisy mające w zamyśle poprawić bezpieczeństwo na drogach, sprawią, że na szosach i autostradach pojawi się więcej samochodów bez ważnych badań, które jechać będą właśnie na badania. Chyba szykuje się kolejny absurd jak z „Paragrafu 22”.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Wie co czwarty kierowca

Michelin Polska przedstawił wyniki badania opinii i zachowań kierowców przeprowadzonego przez TNS Polska. Według podsumowującego raportu tylko 24% kierowców wie dokładnie, kiedy należy zmienić opony z letnich na zimowe. Blisko połowa uzależnia wymianę opon od konkretnego miesiąca, a nie od warunków atmosferycznych.

miniaturka

Jeszcze więcej światła

Firma OSRAM wprowadza na rynek żarówki halogenowe Night Breaker Laser, wykorzystujące technologię laserowej ablacji. Opracowano ją po to, by uzyskać jeszcze większą ilość światła w konkretnych punktach na drodze i tym samym zapewnić kierowcom maksimum bezpieczeństwa.

miniaturka

Havoline ProDS debiutuje

Firma Chevron Lubricants wprowadza na rynek najnowszą linię olejów silnikowych Havoline ProDS. Ich debiutowi towarzyszy ogólnoeuropejska akcja promocyjna, w której nagrodami są weekend w Londynie oraz nowa Toyota Aygo.

miniaturka

Nowości do ponad 100 modeli

BILSTEIN wprowadza do swojej oferty kolejne referencje, pasujące do zawieszenia w ponad 100 modelach samochodów osobowych. Większość z nich stanowią sprężyny BILSTEIN B3, które przeznaczone są do amortyzatorów z linii Replacement.

miniaturka

Myjki Bosch

Myjki wysokociśnieniowe AQT Bosch to produkt dla tych, którzy lubią jeździć czystym samochodem, a dość już mają częstego jeżdżenia do myjni czy też ręcznego szorowania. Myjki znajdą także wiele innych zastosowań. Można nimi umyć również kostkę brukową czy też elewację budynku.

miniaturka

O.K. Serwis w kampanii

Sieć warsztatów O.K. Serwis rozpoczęła kolejny etap kampanii sprzedażowo-wizerunkowej kierowanej do kierowców. Wykorzystane zostaną zarówno media tradycyjne jak i nowoczesne kanały przekazu. Akcja potrwa do 31 grudnia 2016 r.

miniaturka

Textar z wyróżnieniem

Podczas niedawnego, dorocznego spotkania przedstawicieli i dystrybutorów sieci AD Polska z kluczowymi producentami i dostawcami, nie tylko podsumowana została działalność firmy i przedstawiono jej plany na przyszłość, ale także uhonorowano najlepszych kontrahentów. textar-ad-mTym razem tytuł „Dostawca Roku” przyznany został marce Textar.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info