Tytuł: Motozagadka, czyli gdzie wsiąkają używki

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Współczesna nauka odkrywa coraz bardziej ulotne cząstki elementarne, wysyła łaziki na Marsa, opuszcza się na dno Rowu Mariańskiego. Jednak mimo tego eksploracyjnego rozmachu wiele zjawisk wciąż nie doczekało się wyjaśnienia,
Weźmy na przykład prywatny import samochodów używanych. Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, we wrześniu sprowadzono do Polski prawie 82 tysiące takich pojazdów, co stanowi najlepszy wynik od 94 miesięcy. Po trzech kwartałach trafiło do nas w sumie 690 tysięcy używanych samochodów. Jednocześnie Samar donosi, że przez pierwszych dziewięć miesięcy liczba rejestracji w tym segmencie rynku wyniosła 347 tysięcy.
Tu właśnie wkraczamy na grunt niewyjaśnionej tajemnicy. Z przedstawionych danych wynika oto, że połowa sprowadzonych samochodów nie została zarejestrowana. Z podobną sytuacją mamy też do czynienia każdego roku. Co zatem dzieje się z tą wielką nadwyżką?
Czy auta, które nie znalazły nabywców, kurzą się gdzieś na komisowych placach? Czy pojechały dalej na Wschód, hen na Dzikie Pola? A może zostały rozebrane i trafiły w częściach na internetowe aukcje? Nasuwa się też następujące pytanie: skoro mamy do czynienia z taką nierównowagą między podażą a popytem, to komu opłaca się przywożenie tak niechodliwego towaru?
Jesteśmy przekonani, że próba rozwiązania tej motozagadki dostarczyłaby materiału na niejedną poważną dysertację. Być może poważniejszą od tej nagrodzonej tegoroczną nagrodą IgNoble, a dowodzącej, że ubranka z poliestru upośledzają życie erotyczne gryzoni.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

AXONE Nemo - rewolucja w diagnostyce

AXONE Nemo to dwunastocalowy tablet diagnostyczny o innowacyjnych rozwiązaniach, sprawiających, że należy on najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń diagnostycznych.

miniaturka

Trzy sposoby na wtryskiwacze

W razie awarii wtryskiwaczy użytkownik może skorzystać z trzech możliwości oferowanych przez Delphi, dostosowanych do wieku i wartości rynkowej pojazdu.

miniaturka

Jakie klocki?

Letnia, zimowa, błotno-śniegowa, całoroczna – kierowcy nie mają z reguły problemu ze znajomością typów opon. A co z klockami hamulcowymi? Czy w ich przypadku także można wyróżnić różne typy ze względu na warunki jazdy?

miniaturka

Regulacja świateł

Kontrola świateł raz na rok to stanowczo zbyt rzadko jak na polskie warunki.

miniaturka

Nowe rozruszniki i alternatory DENSO

DENSO rozszerzyło swą ofertę rozruszników i alternatorów przeznaczonych na rynek wtórny o kolejne 24 urządzenia.

miniaturka

Moto-Profil – coraz lepsze perspektywy

Rozwój projektu ProfiAuto Serwis, współpraca z zagranicznymi partnerami, a także nowoczesne narzędzia dla partnerów mające wspierać ich działalność – to tylko niektóre z tematów, o jakich dyskutowano podczas tegorocznej Konferencji Partnerów Handlowych firmy Moto-Profil oraz konferencji należącej do niej marki ProfiAuto.

miniaturka

Co to była za biesiada!

Odbył się wielki finał konkursu Gala Biesiadna – najważniejszej promocji, organizowanej przez Inter Cars w tym roku. Goście dopisali i w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu pojawiły się tłumy klientów spółki, gotowych spędzić wspólnie weekend pełen emocji i atrakcji.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info