Tytuł: Samochodzik Wielkiego Bobra

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Firma Ursus, znana dotąd na rynku ciągników rolniczych, zaprezentowała prototyp małego elektrycznego samochodu dostawczego i zapowiedziała, że ma zamiar produkować pojazdy bezemisyjne.
Entuzjaści i wizjonerzy zawsze budzili naszą sympatię, zatem trzymamy kciuki, by coś (najlepiej wszystko) z tych jakże ambitnych zamiarów wyszło.
Samochodzik zaprezentowany przez Ursusa również wygląda sympatycznie. Młodsza część publiczności dopatrzyła się w nim uderzającego podobieństwa do słynnego zrzędliwego kota, bohatera niezliczonych memów krążących po internecie. Starsi i zaawansowani – w tym my – przypomnieli sobie natomiast o kultowych wózkach Stal 258, produkowanych przez Hutę Stalowa Wola. Przed laty wehikuły te można było zobaczyć na każdej większej stacji kolejowej. Obładowane paczkami niestrudzenie kursowały wte i wewte po peronach.
Wielbiciele prozy Zbigniewa Nienackiego zapewne pamiętają też postać Wielkiego Bobra z powieści „Pan Samochodzik i Winnetou” - emerytowanego pocztowca, który takim właśnie ekologicznym pojazdem niespiesznie przemierzał nasz malowniczy kraj, kontemplując po drodze piękno przyrody.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Inter Cars na Agro Show

W dniach 23-26 września odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show, która organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. Nie zabraknie na niej projektów Inter Cars.

miniaturka

Finałowa Gala Biesiadna coraz bliżej

Zakończył się ostatni okres rozliczeniowy konkursu Gala Biesiadna 2016. Zwycięzcy mogą już szykować się do wielkiego finału. Zaproszenia do udziału w gali w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu trafią do 450 osób.

miniaturka

Ciężarówka przyszłości

Przepowiadanie przyszłości to domena jasnowidzów, natomiast jej zapowiadanie to przywilej tych, którzy ją tworzą. Firma Bosch zaprezentowała swoją wizję samochodu ciężarowego, który już za 10 lat ma jeździć po drogach.

miniaturka

Nowości Philipsa

Firma Philips opracowała zamienniki LED dla żarówek H4 i H7. Było to możliwe dzięki stworzeniu konstrukcji odpowiadającej geometrii żarnika żarówki halogenowej. W efekcie zamienniki współpracują z optyką reflektorów – w przeciwieństwie do sprzedawanych na internetowych aukcjach tanich elementów LED.

miniaturka

Alfa Romeo wybiera klocki Jurid

Dostawy części na pierwszy montaż to dla każdego producenta, nawet wielkiego, powód do satysfakcji. Nic więc dziwnego, że Federal-Mogul Motorparts szczyci się, że klocki hamulcowe Jurid fabrycznie montowane są w nowych Alfach Romeo Giulia.

miniaturka

Cuda się zdarzają

Podczas napraw samochodów spotkać się można z przypadkami tak nieprawdopodobnymi, że prawie niemożliwymi. Zarówno gdy chodzi o przyczynę awarii, jak i nagłe, samoistne zniknięcie niesprawności.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info