Tytuł: Co we Frankfurcie

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

Rozpoczęły się targi Automechanika. Impreza jest tak monstrualnie wielka, że aby z grubsza obejrzeć stoiska we wszystkich halach Messe Frankfurt, trzeba byłoby tam spędzić pięć dni i codziennie chodzić po kilka godzin. Katalog wystawców przypomina niewielką książkę telefoniczną i aż dziw bierze, jaka rzesza firm z całego świata żyje z motoryzacji.
Oczywiście lista potentatów dostarczających komponenty do fabrycznego montażu jest znacznie krótsza. Wielkie koncerny nie giną w tłumie, bo ich ekspozycje są tak olbrzymie i efektownie wystrojone, że widać je z daleka. Można jedynie się domyślać, ile milionów euro należy zapłacić, by zaznaczyć w ten sposób swoją obecność na frankfurckich targach.
Oglądając ekspozycje tych motoryzacyjnych gigantów i słuchając konferencyjnych wystąpień, nie sposób nie zauważyć, że producenci części i podzespołów szykują się do nadejścia nowej epoki technologicznej. Upowszechnienie się samochodów bezemisyjnych może bowiem doprowadzić do poważnych przetasowań, a wszyscy chcą się na ten elektryczny pociąg załapać. Nie wiadomo tylko, czy wystarczy miejsc.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Warsztat Roku 2016
– ostatnie dni na zgłoszenie

Szybkimi krokami zbliża się ostateczny termin składania zgłoszeń uczestników konkursu Warsztat Roku 2016. Kto tego jeszcze nie uczynił, może to zrobić bez większego trudu. Wystarczy wypełnić ankietę.

miniaturka

INNOMOTO - nie przegap szansy!

Program INNOMOTO to szansa dla przedsiębiorstw i konsorcjów przedsiębiorstw na uzyskanie wsparcia finansowego na badania przemysłowe i prace rozwojowe.

miniaturka

Mobilny tester ponownie w Polsce

W lipcu po raz pierwszy w historii przyjechał do Polski mobilny tester zawieszenia firmy BILSTEIN. Badania przy jego użyciu były prowadzone w wybranych serwisach samochodowych na terenie całej Polski. Zainteresowanie nimi przeszło najśmielsze założenia, zapadła więc decyzja o ponownym sprowadzeniu do Polski urządzenia.

miniaturka

Tenneco certyfikowanym dostawcą danych

Firma Tenneco, zaopatrująca w części zamienne i serwisowe marek Monroe, Walker, Fonos i Rancho klientów w Europie, krajach Bliskiego Wschodu i Afryce uzyskała status „A” jako dostawca danych o produktach w klasyfikacji firmy TecDoc,

miniaturka

Różne oczekiwania, różne opakowania

Różne są oczekiwania kierowców co do oświetlenia ich pojazdów. Firma OSRAM, chcąc ułatwić dobór żarówek zmotoryzowanym klientom, zdecydowała się więc na wprowadzenie nowych opakowań swych źródeł światła.

miniaturka

Walker wydłuża gwarancję

Wszystkie tłumiki, rury, konwertery katalityczne i filtry cząstek stałych marki Walker, sprzedawane i instalowane na terenie Europy, są teraz objęte trzyletnią gwarancją zaczynającą zwój bieg w momencie ich zainstalowania.

miniaturka

DampTronic do DCC

DCC to skrót nazwy adaptacyjnego systemu zawieszenia oferowanego w wybranych modelach samochodów przez koncern Volkswagen. Firma BILSTEIN wprowadza właśnie nie tylko zamienniki amortyzatorów będących kluczowym elementem DCC, ale też zestawy pozwalające na dalsze modyfikacje.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info