Tytuł: Minister profetyczny, autobus elektryczny

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Minister rozwoju zapowiedział, że jedną z polskich gospodarczych specjalności ma być w niedalekiej przyszłości produkcja autobusów elektrycznych. Oby słowa każdego ministra miały taką siłę sprawczą. Oto bowiem Solaris Urbino Electric otrzymał prestiżowy tytuł autobusu roku, co jest olbrzymim sukcesem firmy z Bolechowa. Miejmy nadzieję, że wyróżnienie to zwiastuje deszcz zamówień z całego świata. Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej – że posłużymy się cytatem z pewnego klasyka.
Historia Solarisa jest niezwykła. Firma, która powstała praktycznie od zera, w ciągu 20 lat wyrosła na poważnego europejskiego producenta. Dla porównania, węgierska marka Ikarus, która niegdyś królowała na rynkach krajów tzw. demokracji ludowej przeszła drogę dokładnie odwrotną. Dawny potentat praktycznie zwinął interes i niemal zniknął z rynku.
Niech przez następne 20 lat wiatr dalej wieje Solarisowi w żagle, a dwa słońca, tak jak na planecie Solaris z powieści Stanisława Lema, wciąż mu świecą.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Sportowe tylko do sportu

Na pierwszy rzut oka wiele części wykorzystywanych w samochodach rajdowych nie różni się znacząco od ich „cywilnych” wersji. Dla osób niezwiązanych na co dzień z motorsportem mogą się one wydawać wręcz identyczne. Tymczasem części przeznaczone do sportowego wyczynu często nie nadają się zupełnie do normalnej jazdy. Dobrym przykładem są klocki hamulcowe.

miniaturka

Nowy Mobil 1

ExxonMobil wprowadza do sprzedaży w naszym kraju olej Mobil 1 ESP x2 0W20. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, nowy olej o niskiej klasie lepkości doskonale chroni silnik oraz umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa nawet do 4%.

miniaturka

Opaski w zestawie

W ofercie SKF pojawiła się nowość – zestaw metalowych opasek przeznaczonych do montażu osłon przegubów wykonanych z materiałów termoplastycznych.

miniaturka

Jak zamontować sprzęgło wentylatora

Nawet wysokiej jakości części czy urządzenia nie będą długo i niezawodnie działały, jeśli zostaną w niewłaściwy sposób zainstalowane. Firma Nissens przygotowała więc film instruktażowy pokazujący jak zamontować dostarczane przez nią sprzęgła wentylatora stosowane w samochodach ciężarowych.

miniaturka

Premio – 10 lat na polskim rynku

Premio Opony – Autoserwis, należąca do Grupy Goodyear sieć serwisów samochodowych typu fast fit, obchodzi w tym roku okrągły jubileusz – 10 lat istnienia na polskim rynku. Jest to dobra okazja, by zapoznać się co mówią właściciele serwisów współpracujący z siecią od początku jej obecności w naszym kraju.

miniaturka

Dekada z First Stop

Ogólnoeuropejska sieć serwisów First Stop obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę swojej działalności w Polsce. Obecnie polski oddział posiada 77 punkty sprzedaży oferujące kierowcom szeroką gamę produktów i usług związanych z ogumieniem, diagnostyką i serwisem elementów eksploatacyjnych pojazdów.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info