Tytuł: Linka sprzęgła świeża i mrożona

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
W słynnej komedii Stanisława Barei „Brunet wieczorową porą” jest scena, w której Wiesław Gołas kupuje linkę sprzęgła do Syrenki. Czyni to w zaprzyjaźnionym sklepie mięsnym, a rzeczoną część, prosto z zamrażarki, uroczyście wyciąga kierownik placówki.
Piszącym te słowa przypomniały się absurdy PRL, kiedy to podczas remanentu piwnicznych złogów natkneli się na fabrycznie nowe części do samochodu Polski Fiat 126p. Kiedyś zostały one okazyjnie kupione, a następnie niczym cenny skarb schowane na wiecznej rzeczy pamiątkę.
Starsi i zaawansowani to wiedzą, ale młodszym należy wyjaśnić, że w latach słusznie i coraz dawniej minionych części zamienne kupowało się na zapas. Rzucili do Polmozbytu pompy paliwa do „malucha” - kupowało się je czym prędzej. Wiadomo było bowiem, że jak już się samochód zepsuje, to nowej pompy nie będzie można dostać w całym mieście.
Dziś każdą część do każdego samochodu można kupić od ręki, wybierając spośród co najmniej kilku od różnych producentów. Nie trzeba nawet wychodzić z warsztatu, bo zamówiony przez internet towar tego samego dnia przywiozą pod drzwi.
Gdyby w ostatnim 25-leciu wszystko wyszłoby nam tak dobrze jak rozwój niezależnego rynku motoryzacyjnego, pewnie deptalibyśmy już po piętach Szwajcarom.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

„Warsztat Roku 2016” - każdy może wygrać!

Niewiele już czasu pozostało, aby zgłosić swój warsztat do konkursu „Warsztat Roku 2016”. Warto to zrobić, bo każdy warsztat, który trafi do finału wygrywa darmowy audyt wykonany przez specjalistów. Najlepsze dodatkowo otrzymają prestiżowy tytuł i będą promowane w mediach.

miniaturka

SKF: wskazówki dla naprawiających samochody Renault

ymieniając łożyska w Renault Espace III i zintegrowane z piastą tarcze hamulcowe w miejskich i kompaktowych modelach francuskiego producenta aut należy pamiętać o ważnych wskazówkach specjalistów firmy SKF.

miniaturka

Części, narzędzia i bolid F1

SKF to kolejny z motoryzacyjnych potentatów, który zapowiada prezentację swoich najnowszych produktów na targach Automechanika.

miniaturka

Connected workshop,
czyli przyszłość diagnostyki

Bosch zaprezentuje na targach Automechanika nowoczesne rozwiązania diagnostyczne, dzięki którym serwisowanie pojazdów ma być efektywniejsze.

miniaturka

Klucze ZEBRA w finale konkursu
„Dobry Wzór 2016”

Zestaw kluczy nasadowych ZEBRA został doceniony w konkursie organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Dzięki temu wyróżnieniu, znalazł się wśród najlepiej zaprojektowanych produktów i usług, które trafiły do użytku polskich konsumentów.

miniaturka

Textar - kolejne tarcze hamulcowe

Firma Textar wprowadza do swej oferty aftermarketowej tarcze hamulcowe do kolejnych modeli samochodów.

miniaturka

Hołowczyc i Breck znów razem

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, zdobywca 3. miejsca w Dakarze, po blisko roku powraca do ścigania w zawodach cross-country. Krzysztof Hołowczyc będzie konkurował ze światową czołówką rajdowych kierowców terenowych na trasie Columna Medica Baja Poland Wspiera go marka polskich klocków hamulcowych Breck.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info