Tytuł: Diesle na benzynę

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Tym, którzy nie chcieli kupować diesli z powodu m.in. kłopotów z filtrami cząstek stałych, Volkswagen przygotował małą niespodziankę. Koncern poinformował otóż, że wprowadza te filtry również do samochodów z silnikami benzynowymi. Będą one stosowane od 2017 roku.
Oczywiście chodzi wyłącznie o ekologię – twierdzą władze firmy z Wolfsburga. Jak zwykle znaleźli się jednak malkontenci, którzy kwestionują ekologiczne uniesienia Volkswagena, przywołując niedawną aferę z silnikami-oszustami, które fałszowały pomiary toksyczności spalin. Zdaniem oponentów, fitry GPF (Gasoline Particulate Filter) będą kolejnym słabym ogniwem, które trzeba wymieniać i słono za to płacić.
W ogóle można odnieść wrażenie, że tzw. downsizing (powodowany rzecz jasna troską ekologiczną) sprawił, iż samochody benzynowe coraz bardziej przypominają diesle. Bezpośredni wtrysk, turbosprężarka, dwumasa, teraz jeszcze filtr cząstek. Krótko mówiąc, przed (kosztowną) ekologią nie ma ucieczki.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Słaby dodmuch

W praktyce warsztatowej dość często można spotkać się z przypadkami, że znalezienie rzeczywistej przyczyny uporczywej usterki pozwala na niedrogie i skuteczne usunięcie niesprawności. Ciekawym przykładem takiej sytuacji jest przypadłość, jaka regularnie przytrafiała się silnikom montowanym w limuzynach pewnej renomowanej marki.

miniaturka

Klocki, tarcze i bębny w nowym katalogu

Firma Delphi Product & Service Solutions wydała nowy katalog klocków hamulcowych, tarcz i bębnów – edycja 2016/2017. Zawiera on informacje o 4 200 referencjach, w tym 360 nowościach. Oferta ta pokrywa ponad 95% europejskiego parku samochodowego i według przedstawicieli Delphi jest jedną z najbardziej kompleksowych na rynku części zamiennych.

miniaturka

Bezpłatny dobór części poprzez numer VIN

Moto-Profil udostępnił możliwość bezpłatnego doboru podzespołów poprzez numer VIN wszystkim warsztatom, które współpracują z partnerami firmy i mają dedykowany katalog ProfiAuto. Taki sposób wyszukiwania to obecnie jedna z najpewniejszych metod doboru części zamiennych.

miniaturka

Targowe premiery

Valeo to kolejna firma z motoryzacyjnej czołówki, która zapowiada premierę swoich najnowszych rozwiązań na targach Automechanika 2016.

miniaturka

Większe stoisko, więcej produktów

Prezentację swoich najnowszych produktów na targach Automechanika 2016 zapowiedziała firma DENSO.

miniaturka

FTE Automotive inwestuje w technologię

Niemiecka firma FTE Automotive, producent elementów do układów hamulcowych i sprzęgłowych, od ponad 70 lat dostarcza swoje wyroby na rynek wyposażenia fabrycznego. Jest to możliwe m.in. dzięki nieustannie prowadzonym pracom nad nowymi rozwiązaniami materiałowymi.

miniaturka

Fotograficzny konkurs KYB

KYB Europe ogłosiło kolejną edycję konkursu fotograficznego. Toczy się on na oficjalnym profilu KYB na portalu społecznościowym Facebook.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info