Tytuł: I cóż, że ze Szwecji

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Każdy kto był w Szwecji wie, że kraj ten należy do światowej awangardy ekologicznej. Najnowszy pomysł rodem ze skandynawskiej monarchii to autostrada z trakcją elektryczną dla tirów. Testowy odcinek o długości 3 km już uruchomiono, a jeżdżą po nim elektryczne ciężarówki z pantografami – owoc współpracy Scanii i Siemensa.
Niech Szwedzi testują, a nuż z tego coś wyjdzie. U nas nie brak jednak zgryźliwych komentarzy, których autorzy powątpiewają w możliwość wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce. Po pierwsze tirowcy nie mogliby ćwiczyć wyścigów ślimaków, czyli trwających pół godziny manewrów wzajemnego wyprzedzania się, co jest stałą atrakcją na naszych kusych autostradach. Po drugie zaś nieustannie trzeba by pilnować przewodów przez złomiarzami, którzy mieliby łatwiejsze zadanie niż w przypadku kradzieży drutów z trakcji kolejowej.
A skoro o kolei mowa, to warto przypomnieć, że od lat trwa u nas kampania „Tiry na tory”, której celem jest upowszechnienie przewożenia tirów na kolejowych platformach. Może to mniej ambitny pomysł od tego szwedzkiego, ale z pewnością bardziej realny.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Ciśnienie pod kontrolą 2016

Najnowsze badania przeprowadzone na zlecenie firmy Michelin przez TNS Polska pokazują, że jedna czwarta polskich kierowców w ogóle nie sprawdza ciśnienia w oponach swoich samochodów. Michelin kontynuuje więc ogólnopolską kampanię edukacyjną „Ciśnienie pod kontrolą”, która ma przypominać kierowcom o konieczności utrzymywania prawidłowego ciśnienia w oponach.

miniaturka

Bosch wspiera „Bezpieczny Warsztat”

Celem kampanii „Bezpieczny Warsztat” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM jest uświadomienie kierowcom, z jakich praw mogą korzystać przy okazji serwisowania oraz naprawy swoich samochodów. Akcja zwraca także uwagę na wysoką jakość i bogatą ofertę usług świadczonych na niezależnym rynku motoryzacyjnym, który obejmuje producentów części, sieci dystrybucyjne i warsztaty samochodowe.

miniaturka

Gala Biesiadna na finiszu

Rywalizacja w konkursie Gala Biesiadna zorganizowanym przez Inter Cars wkracza w decydującą fazę. Uczestnicy mogą walczyć jeszcze w dwóch okresach rozliczeniowych promocji – lipcowym, który kończy się 9 sierpnia oraz sierpniowym, trwającym od 10 sierpnia do 9 września 2016 – przypominają organizatorzy.

miniaturka

Inter-Team w Płocku

Sieć sprzedaży Inter-Team, ogólnopolskiego dystrybutora części oraz wyposażenia warsztatów, liczy już 65 oddziałów na terenie kraju. W ostatni weekend lipca zaczęła funkcjonować placówka w Płocku.

miniaturka

Nowa stacja Valeo

ClimFill Easy HFO to nowa stacja do obsługi układów klimatyzacji z czynnikiem HFO. Jak zapewnia firma Valeo, dostawca urządzenia, dzięki trybowi SuperCharge (superdoładowania), zaworowi ClimFill Lock zapobiegającemu uciekaniu płynu chłodzącego oraz złączom USB, ClimFill Easy jest wydajną i przyjazną w obsłudze stacją.

miniaturka

Laur dla Johnson Controls

ising Stars Award” to nagroda magazynu „Automotive News Europe” przyznawana najbardziej obiecującym i odnoszących największe sukcesy managerom z branży motoryzacyjnej. W tym roku wyróżnieniem tym w kategorii Aftersales and Service uhonorowana została Florence Bailleul z firmy Johnson Controls,

miniaturka

SKF wspiera młodych inżynierów

Nie da się myśleć o rozwijaniu w Polsce nowoczesnej motoryzacyjnej bez kształcenia przyszłych inżynierów. Pomaga w tym firma SKF, która wspiera młodych konstruktorów w międzynarodowych zawodach „Formuła Student”.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info