Tytuł: Cadillac spróbuje jeszcze raz

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Cadillac zapowiedział kolejną próbę podbicia europejskiego rynku. Tym razem ma się to udać dzięki dwóm nowym modelom: CT6 i XT5.
Jak dotąd Cadillac znany był w Europie, podobnie jak celebrytka Kim Kardashian, przede wszystkim z tego że jest znany. „Caddy” (nie mylić z dostawczakiem Volkswagena) to bowiem prawdziwy unikat na ulicach europejskich miast. Sprzedaż limuzyn z Detroit na Starym Kontynencie utrzymywała się dotąd na poziomie raptem 350-400 egzemplarzy rocznie, co jest wynikiem żenującym.
Amerykańskie modele luksusowych samochodów jakoś nie mogą się przebić na europejskich rynkach, gdzie niepodzielnie króluje niemiecki triumwirat, podgryzany nieco przez Japończyków. To samo doborowe towarzystwo radzi sobie zresztą świetnie również na rynku amerykańskim.
Europejczycy przepadają za Bruce\'m Springsteenem śpiewającym „Pink Cadillac”, ale w samym Cadillacu nigdy się nie zakochali. Jakoś nie chce się nam wierzyć, żeby to się miało zmienić.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Nieznośny brak komfortu

Pojęcie „komfortowy samochód” jest przez właścicieli pojazdów bardzo różnie rozumiane. Dla niektórych decydujące znaczenie ma np. jakość dźwięku pokładowego systemu audio.

miniaturka

Regeneracja filtra cząstek stałych

Zaostrzenie norm emisji spalin dla pojazdów z silnikami Diesla zmusiło konstruktorów do wprowadzenia pod koniec lat 90. filtra cząstek stałych (FAP, DPF) oczyszczającego gazy spalinowe z cząstek sadzy i popiołu. Rozwiązanie to pozwoliło wyeliminować emisję czarnego dymu z układu wydechowego, ale też stało się utrapieniem dla użytkowników samochodów.

miniaturka

Turbosprężarki Delphi

Delphi Product & Service Solutions wprowadza do oferty linię nowych turbosprężarek odpowiadających jakością produktom stosowanym na pierwszy montaż. Każda turbosprężatka przechodzi kompleksowe testy oraz proces kalibracji.

miniaturka

Nowe kompresory od DENSO

DENSO rozszerzyło ofertę części do układów klimatyzacji o 25 nowych sprężarek.

miniaturka

Supermechanik AD po kwalifikacjach

W połowie lipca zakończył się pierwszy etap konkursu Supermechanik AD. Do finału zakwalifikowało się stu uczestników.

miniaturka

Brembo na targach

Choć do frankfurckich targów Automechanika zostały jeszcze prawie dwa miesiące, firma Brembo już teraz anonsuje nowości, które zamierza tam pokazać.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info