Tytuł: „Angliki” po Brexicie

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Brexit zaskoczył wszystkich, a najbardziej samych Brytyjczyków, którzy zaraz po zagłosowaniu w referendum i odśpiewaniu „Rule, Britannia!”, zaczęli gorączkowo sprawdzać w internecie, co to jest Unia Europejska.
Konsekwencje spuszczenia szalupy z unijnego okrętu przez synów Albionu nie są jeszcze całkiem znane. Nie wiadomo na przykład, co będzie z tzw. anglikami, czyli samochodami z kierownicą po prawej stronie, sprowadzanymi do Polski i rejestrowanymi, do czego kraj nasz zobligowany został orzeczeniem Trybunału Unii Europejskiej w Luksemburgu. Skoro koledzy Brytyjczycy wychodzą z Unii, to wydawałoby się, że sprowadzane z Wysp samochody nie będą podlegały unijnym przepisom stojącym na straży wspólnego rynku.
Okazuje się jednak, że Brexit zajmie co najmniej dwa lata, a do tego jeszcze nie wiadomo co z niego zostanie, bowiem wyjście z UE, tak jak kiedyś wejście, będzie szczegółowo negocjowane. Wielka Brytania może więc pozostać we Europejskim Obszarze Gospodarczym.
Brexit wyprowadził natomiast z równowagi prounijnych Szkotów, którzy odgrażają się, że w kolejnym referendum niepodległościowym podziękują dla odmiany Wielkiej Brytanii i sami wstąpią do Unii. Co bardziej zapalczywi przypomnieli sobie nawet o jakobitach i Starym Pretendencie. Tak więc jeśli nawet nie będzie już można sprowadzać do Polski „anglików”, to zostaną jeszcze „szkoty”.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Master Mechanik startuje

Już niedługo, bo 18 lipca, startuje kolejna edycja organizowanego przez Inter Cars konkursu Master Mechanik. Tym razem będzie miał on jednak odmienną niż w poprzednich latach formułę i ma przynieść uczestnikom jeszcze więcej korzyści.

miniaturka

„Młode Kadry” - podsumowanie i plany

Inter Cars podsumował kolejny rok szkolny działania projektu „Młode Kadry”. Podczas konferencji z udziałem przedstawicieli szkół rozmawiano o dotychczasowych osiągnięciach i planach na przyszłość.

miniaturka

Bezpieczny Warsztat, czyli nie warto przepłacać

Żaden właściciel samochodu nie lubi przepłacać za naprawy pojazdu w autoryzowanych serwisach. Nic więc dziwnego że kampania społeczna „Bezpieczny Warsztat” spotkała się u kierowców z dużym zainteresowaniem.

miniaturka

Audyty warsztatów kontra mity

Ruszyła kolejna polska edycja najstarszego europejskiego konkursu dla niezależnych warsztatów samochodowych. W tym roku konkurs przybrał nieco inną formułę, a mianowicie opartą o weryfikację warsztatów przeprowadzaną przez zewnętrzną profesjonalną firmę audytorską. Zatem jest to prawdziwa, rzadko pojawiająca się, okazja dla właścicieli warsztatów do bezpłatnego i profesjonalnego przyjrzenia się swojej firmie.

miniaturka

ZF łączy oddziały aftermarketowe

ZF Friedrichshafen czyni kolejny krok w integracji spółki TRW Automotive, a mianowicie łączy dwa oddziały aftermarketowe – ZF Services i TRW Aftermarket. W ten sposób nowa sekcja koncernu utworzy drugi największy na świecie oddział operujący na rynku wtórnym.

miniaturka

Tech Corner coraz bogatszy

TRW Aftermarket dodał do swojego darmowego serwisu online „Tech Corner” interaktywne filmy, zawierające szczegółowe wskazówki techniczne dotyczące napraw pojazdów.

miniaturka

Akumulator i upały

Powszechnie uważa się, że najtrudniejszy czas dla akumulatora to sezon zimowy, tymczasem upały szkodzą mu dużo bardziej.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info