Tytuł: Większy kontynent – większe odszkodowania

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku i usług domagała się, by Volkswagen zapłacił w Europie takie same odszkodowania za aferę dieslowską co w Ameryce, bo przecież europejscy klienci nie mogą być gorsi.
Pani komisarz zapomniała jednak, że za Wielką Wodą wszystko mają większe: niedźwiedzie, steki, drapacze chmur, a także odszkodowania. Co kontynent to obyczaj, można powiedzieć. – Nie mieszajmy myślowo dwóch systemów walutowych – mógłby za prezesem klubu sportowego „Tęcza”, Ochódzkim Ryszardem powtórzyć inny prezes – prezes Volkswagena, gdyby rzecz jasna oglądał kultowy film Barei.
Matthias Müller skomentował usiłowania pani komisarz na łamach „Welt am Sonntag”. – Mamy inną sytuację w Europie. Nie trzeba być matematykiem, by zdać sobie sprawę, że odszkodowania o arbitralnej wysokości przerosłyby Volkswagena – stwierdził.
Słynny niemiecki zespół rockowy Rammstein śpiewa: „We\'re all living in America. Amerika ist wunderbar.” Owszem, mamy w Europie Amerykę – w Disneylandzie pod Paryżem.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Przyczyny awarii pompy wody i im zapobieganie

Przeciętna pompa wody przepompuje około 1,7 miliona litrów płynu chłodzącego podczas czterech lat pracy (ok. 100 000 km). Wymiana pompy wodnej bez uprzedniego określenia przyczyny jej niedomagań może przyczynić się do zmniejszenia żywotności nowej części.

miniaturka

3 lata gwarancji na produkty MOOG
– pytania i odpowiedzi

Federal-Mogul Motorparts rozszerzył do trzech lat gwarancję na części układu kierowniczego i zawieszenia marki MOOG. Wydłużony o rok okres gwarancyjny obejmuje wszystkie produkty marki MOOG kupione od początku 2016 roku. Wiadomość spotkała się z dużym zainteresowaniem rynku, ale jednocześnie pojawiły się liczne pytania.

miniaturka

Diody zamiast zarówek

Firma OSRAM znacząco poszerzyła gamę elementów LED zastępujących żarówki, czyli tzw. retrofitów.

miniaturka

Okazja do kontroli zawieszenia

Stan zawieszenia ma olbrzymi wpływ nie tylko na komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Dlatego warto korzystać z każdej nadarzającej się okazji jego sprawdzenia. Na przykład takiej, jaka stwarza firma BILSTEIN.

miniaturka

Zmiany w zarządzie Inter Cars

Rada Nadzorcza Inter Cars SA powołała Macieja Oleksowicza na członka zarządu spółki. Syn Krzysztofa Oleksowicza, założyciela firmy zajmuje także stanowisko dyrektora ds. Strategii IT Grupy Kapitałowej Inter Cars SA.

miniaturka

Testują w Zakroczymiu

W Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia działalności. Obecnie testowane są systemy informatyczne, sterujące procesem przyjęcia dostaw w magazynie.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info