Tytuł: Nowy „elektrynd”

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
„Jest, wicie, taki nowy trynd” – mawiał w czasach słusznie minionych jeden z członków Biura Politycznego. Dziś nowy „trynd” polega na tym, że koncerny motoryzacyjne na wyprzódki zapowiadają śmiałe wejście w segment samochodów elektrycznych. I tak na przykład Volkswagen, który stara się podreperować reputację nadszarpniętą aferą dieslową, ogłosił wprowadzenie na rynek w nadchodzących latach aż 30 modeli elektrycznych.
Do nadejścia elektrycznego przewrotu przygotowują się również dostawcy części. Przedstawiciel jednego ze światowych potentatów powiedział nam na ucho, że jego firma doskonale zdaje sobie sprawę, że produkowane przez nią supernowoczesne automatyczne przekładnie, w których czas zmiany przełożeń liczony jest w milisekundach, już niedługo odejdą do historii, bo w elektrycznych pojazdach nie będą potrzebne. Firma już dziś pracuje więc nad rozwiązaniami, które pozwolą jej odnaleźć się w nowej, elektrycznej rzeczywistości.
Wszystko wskazuje na to, że kiedyś „nowy trynd” zapuka do drzwi niezależnych warsztatów. Pewnie to jeszcze pieśń przyszłości, ale jak powiedział klasyk, przyszłość zaczyna się dzisiaj.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze filtra

Standard wykonania filtrów bywa różny, więc lepiej unikać tych z widocznymi mankamentami. Skoro bowiem producent nie zadbał o detale, to istnieje również znaczne ryzyko, że także podstawowe parametry jego filtra nie są takie jakie, jak być powinny.

miniaturka

KNOW-HOW, czyli co trzeba wiedzieć
o systemach termicznych

By obsługiwać i naprawiać poszczególne systemy samochodu, nieodzowna jest wiedza o ich budowie i działaniu. W przypadku układów termicznych z pomocą przychodzi tu aplikacja KNOW-HOW stworzona przez firmę HELLA.

miniaturka

Łożyskowanie kół

Zmiany jakie dokonały się w łożyskowaniu kół sprawiają, iż znacznie wzrosła jego trwałość. Oczywiście pod warunkiem, że przestrzegane są zalecenia dotyczące wymiany łożysk.

miniaturka

Rękawiczki w kremie

Nie każdy mechanik lubi pracować w rękawiczkach. Dlatego firma Liqui Moly proponuje specjalny krem, który skutecznie chroni ręce i pozwala je łatwo umyć po brudnej robocie.

miniaturka

Inter Cars promuje sieci

Dobra naprawa niekoniecznie musi być przeprowadzona w autoryzowanym serwisie. Równie wysoką jakość wykonania i części oferują niezależne warsztaty, m.in. te zrzeszone w sieciach serwisowych związanych z Inter Cars.

miniaturka

Aisin w AD Polska

Produkty firmy Aisin wykorzystywane są przy pierwszym montażu wielu modeli samochodów japońskich marek. Producent dostarcza także swoje wyroby na rynek wtórny. Została o nie poszerzona oferta AD Polska.

miniaturka

Loteria ruszyła

Ponad 100 000 zł – tyle wynosi łączna pula nagród w wielkiej Loterii Mistrzów Warsztatu, organizowanej przez Inter Cars.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info