Tytuł: Energia w magazynie

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Koncern Daimler zapowiedział, że będzie zbierał baterie litowo-jonowe wymontowane z samochodów elektrycznych i hybrydowych, a następnie zrobi z nich magazyny energii. Pomysł jest świetny, bo rozwiązuje problem zagospodarowania zużytych baterii, co stanowiło do niedawna prawdziwy ból głowy. Oczywiście, prędzej czy później baterie trzeba będzie zutylizować, ale najpierw wyciśnie się z nich więcej pieniędzy, niż będzie kosztował ostateczny recykling. Daimler twierdzi, że budowanie magazynów energii z samochodowych akumulatorów opłaca się nawet bez dotacji.
Pora pomyśleć o takich magazynach elektryczności w Polsce. Zużytych baterii nie zabraknie, bowiem rząd zadeklarował działania, które mają sprawić, iż w ciągu 10 lat na polskie drogi wyjedzie milion samochodów elektrycznych. Niektórzy twierdzą, że enuncjacja ta brzmi równie fantastycznie jak ewentualna budowa kosmodromu w Parczewie, ale nie bądźmy ludźmi małej wiary. Na razie musimy jednak zadowolić się magazynami energii w postaci wciąż rosnących przy kopalniach hałd niesprzedanego węgla.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

O aucie, które czasami nie zapalało

Bywa, że powodem awarii jest wydawałoby się najmniej prawdopodobna z jej przyczyn. Jeśli zapomnimy o tej regule, możemy nie poradzić sobie z naprawą banalnej w sumie usterki.

miniaturka

Nowa baza danych do stacji KONFORT

Najnowsza baza danych do stacji KONFORT nosi oznaczenie V14 i zawiera informacje pozwalające obsługiwać układ klimatyzacji kolejnych setek modeli pojazdów.

miniaturka

Katalog Brembo w nowej szacie

Ukazał się katalog Brembo na rok 2016. Wydawnictwo umożliwia szybkie skojarzenie danego pojazdu z odpowiednimi częściami zamiennymi: tarczami i klockami i/lub bębnami i szczękami.

miniaturka

Nissens – czerwcowe nowości

Nie ma miesiąca, by Nissens nie dodał kolejnych produktów do swej oferty. Czerwiec nie jest w tej mierze wyjątkiem.

miniaturka

PZL Sędziszów w sieci MARTEX

Wzrasta dostępność oferty PZL Sędziszów na krajowym rynku. Komplety filtrów z Sędziszowa do samochodów ciężarowych znajdą się w sprzedaży w sieci MARTEX.

miniaturka

Oświetlenie na drugim planie

Przez długi czas HELLA, nie bez przyczyny, kojarzona była z niemal wyłącznie z oświetleniem samochodowym. W ostatnich latach zdecydowanie jednak powiększyła swoja ofertę kierowaną na rynek wtórny i wciąż intensywnie ją rozbudowuje.

miniaturka

25 lat ceramicznej świecy żarowej DENSO

Ćwierć wieku temu DENSO, jako pierwszy producent na świecie, opracowało ceramiczną świecę żarową, która otworzyła nowy etap w rozwoju rynku pojazdów z silnikiem Diesla.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info