Tytuł: Zarabiać na pracy, nie na częściach

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Znawcy rynku usług warsztatowych uważają, że polskie warsztaty przestaną zarabiać na częściach, ale za to wzrosną koszty robocizny. Będzie więc jak na Zachodzie, gdzie praktycznie nie ma systemu rabatów, natomiast praca mechaników jest odpowiednio wysoko wyceniana. Zdaje się, że większość warsztatowców jest zdecydowanie za, wskazuje jednak na pewne przeszkody wynikające z mentalności polskich klientów, którym łatwiej przełknąć wyższe koszty części, niż pracy fachowca.
Czynnikiem, który te przyzwyczajenia zmienia jest handel w internecie. Wpływa on bowiem na obniżenie i wyrównanie cen części. Teraz dojdzie czynnik drugi, administracyjny. Od lipca większe firmy będą musiały składać informację o swojej działalności za pomocą Jednolitego Pliku Kontrolnego. W 2018 roku obowiązek ten obejmie już wszystkich prowadzących działalność gospodarczą. O przewidywanych następstwach piszemy w tekście: „JPK – nowa broń fiskusa”.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

DKZ - specjalność koncernu Schaeffler

Koncern Schaeffler nie tylko jako pierwszy zaczął wytwarzać dwumasowe koła zamachowe (DKZ), ale wciąż jest ich czołowym producentem. Oferuje ponadto wszystko, czego profesjonalny warsztat może potrzebować przy wymianie takiego koła.

miniaturka

Adam Klimek – ambasadorem akcji
„Bezpieczny warsztat.pl”

Rusza akcja „Bezpieczny warsztat.pl”. Ma ona pokazać właścicielom samochodów, że mogą serwisować swe pojazdy taniej, a jednocześnie wcale nie gorzej, niż w autoryzowanych stacjach obsługi.

miniaturka

Trzynaste, lecz wcale nie pechowe

Trzynaste targi ProfiAuto Show, które odbyły się w centrum Katowic w pierwszy weekend czerwca, przyciągnęły szerokie grono specjalistów z branży: producentów części i wyposażenia warsztatowego, właścicieli warsztatów, sklepów i hurtowni motoryzacyjnych oraz mechaników. Tłumnie przybyli również fani motoryzacji.

miniaturka

SDCM wkracza na rynek OEM

Polskie Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Samochodowych (SDCM) po przyłączeniu się do struktur Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Samochodowych (CLEPA) poszerza zakres swojego działania. Organizacja będzie teraz bardziej kompleksowo reprezentować interesy producentów części, między innymi w obszarach związanych z rynkiem produkcji na tak zwany pierwszy montaż (OEM).

miniaturka

Auto Partner na giełdzie

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, zadebiutował 6 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

miniaturka

JPK - nowa broń fiskusa

Jak wiadomo, rząd zawsze potrzebuje pieniędzy i zawsze ma ich za mało. Przy tym ten obecny potrzebuje jeszcze więcej niż poprzedni. Ministrowie już dawno zapowiedzieli, że uszczelnienie systemu ściągania podatków będzie traktowane priorytetowo.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info