Tytuł: Trampki w Berlinie

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Będąc z krótką wizytą w pobliskim Berlinie, rozglądaliśmy się za samochodami elektrycznymi, które wedle doniesień mediów zaczynają się zadomawiać w zachodnioeuropejskich stolicach. I kiedy tak wypatrywaliśmy tych ekologicznych pojazdów, usłyszeliśmy charakterystyczne synkopowane bam bara bam bam. A po chwili ujrzeliśmy kawalkadę samochodów, które z ekologią nie miały nigdy nic wspólnego. Trzydzieści Trabantów w obłoku niebieskawego dymu przejechało koło nas, budząc radość i wzruszenie większości przechodniów, którzy zapewne przypomnieli sobie, jak blisko 30 lat temu, kiedy upadł komunizm, a z nim berliński mur, tysiące „trampków” wjechały uroczyście do zachodniej części miasta.
Również i my się rozczuliliśmy. W końcu sami wychowaliśmy się na socjalistycznej motoryzacji, której światowym symbolem niewątpliwie był ten osobliwy wehikuł, do produkcji którego używano bawełnianych szmat i żywicy. Powiadano, że co prawda nie rdzewieje, ale za to żrą go szczury. Ani jedno, ani drugie nie było prawdą.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Zestawy Ruville do łańcuchowych napędów rozrządu

Liczba produkowanych na świecie pojazdów z łańcuchowym układem rozrządu wzrasta każdego roku. Aby wymiana takiego układu przebiegała bez problemu, Schaeffler Automotive Aftermarket oferuje zestawy zawierające wszystkie potrzebne do tego części, a ponadto udostępnia instrukcje poprawnego montażu i dzieli się informacjami o najczęściej popełnianych błędach.

miniaturka

Pompa wody - jak uniknąć błędów

Pompy wody to elementy trwałe i jeżeli zawodzą, to zwykle z powodu błędów w montażu i eksploatacji. Jak tego uniknąć, radzą specjaliści SKF.

miniaturka

Znów wiele nowości

Każdego miesiąca w ofercie firmy Nisesns pojawiają się nowości, ale ostatnio ich liczba jest wyjątkowo duża. W maju będzie ich 56. Pojawiła się też zupełnie nowa linia produktów.

miniaturka

IC Katalog Online – jak wyszukiwać

IC Katalog Online stanowi coraz powszechniej stosowane narzędzie do wyszukiwania produktów przez klientów Inter Cars. Przedstawiciele dystrybutora radzą, jak w pełni wykorzystać funkcjonalność katalogu.

miniaturka

Jak wygrać 20 000 złotych na wyposażenie
i zostać VIP-em?

Bon o wartości 20 000 zł na doposażenie warsztatu, cztery kolejne wartościowe nagrody, a także status VIP zapewniający możliwość bezpłatnego wstępu oraz skorzystania z dodatkowych atrakcji podczas ProfiAuto Show 2016 – oto co można zyskać biorąc udział w konkursie związanym z siecią niezależnych warsztatów ProfiAuto Serwis.

miniaturka

Pilkington Automotive Poland
z nagrodą Moto Idea 2016

Pilkington Automotive Poland, producent szyb samochodowych dla czołowych światowych marek, otrzymał nagrodę Srebrna Moto Idea w kategorii The Leader of The Future. Wyróżnienie przyznano w uznaniu najnowocześniejszych rozwiązań, wdrażanych przez firmę.

miniaturka

Sentech w szkołach

Firma GG Profits, do której należy marka Sentech znana na rynku przede wszystkim z przewodów zapłonowych, od pewnego już czasu prowadzi specjalistyczne szkolenia w szkołach o profilu samochodowym. Edukacyjne spotkania odbyły się do tej pory 64 placówkach, przy czym w niektórych pracownicy GG Profits gościli kilkakrotnie.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info