Tytuł: Dialektyka majowa

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Jeszcze parę lat temu, przy okazji każdego tzw. długiego weekendu media przytaczały opinie rozmaitych specjalistów od wskaźników ekonomicznych, którzy chórem biadali o polskiej gnuśności, niezwykle szkodzącej naszej, jakże przecież jeszcze słabej gospodarce, i o zgubnym upodobaniu Polaków do robienia sobie nienależnej tygodniowej laby w maju, kiedy to wystarczy wziąć dwa dni urlopu, by dzięki następującym po sobie świętom zrobić sobie tydzień wolnego.
Widać, że doktryna wyraźnie się zmienia, bo dziś już nikt nie lamentuje z powodu nieprzepracowanych roboczogodzin. Wprost przeciwnie, mówi się, że wolny majowy tydzień nakręca koniunkturę, już to w hotelarstwie, już to w przemyśle piwowarskim. Również i branża warsztatowa powinna podejść do majowego długiego weekendu z optymizmem. Fakt, że warsztaty miały przestój, ale za to klienci najeździli się w tym czasie. A jak wiadomo im więcej przejechanych kilometrów, tym dłuższa kolejka w warsztatach.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Do ilu razy sztuka?

Ludowe porzekadło mówi, że do trzech razy sztuka. Okazuje się, że w tym przypadku trzy razy to było zbyt mało i tylko szczęśliwym zrządzeniem losu skończyło się na czterech wymianach silnika.

miniaturka

Opony zimowe latem? To zły pomysł

Wiośnie towarzyszy szereg rytuałów: sprzątanie balkonu czy ogródka, mycie okien itp, a w przypadku milionów kierowców także zmiana opon z zimowych na letnie. Bridgestone wyjaśnia, dlaczego wymiana opon na letnie jest jedynym właściwym rozwiązaniem.

miniaturka

Bieżnik prawdę powie

Wymiana elementów zawieszenia lub układu kierowniczego, ale także wjechanie ze znaczną prędkością w dziurę w drodze, oznaczają konieczność sprawdzenia geometrii zawieszenia. Operacja ta jest zalecana nawet wówczas, gdy niektóre z elementów zawieszenia nie podlegają regulacji.

miniaturka

Prospekt Auto Partner S.A. zatwierdzony

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Auto Partner S.A. Spółka planuje przeprowadzić ofertę publiczną w I półroczu tego roku. Pozyskane środki mają być przeznaczone m.in. na zwiększenie skali działania firmy i dalszą dywersyfikację oferty produktowej.

miniaturka

Nowi partnerzy Castrol Inter Cars RSMP

Schaeffler, Michelin, TRW i Federal Mogul to firmy, które zostały kolejnymi po KYB partnerami strategicznymi Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

miniaturka

Moto-Profil o 33 pozycje do góry

Firma Moto-Profil, do której należy marka ProfiAuto, informuje, iż poprawiła swe miejsce na liście 500 największych polskich przedsiębiorstw. W aktualnym rankingu „Rzeczpospolitej” dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa awansował o 33 pozycje.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info