Tytuł: Będą badać na drodze

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Afera z silnikami Diesla, które udają, że są bardziej ekologiczne, odbija się echem niczym kamień wrzucony do pustej studni. Po przyszpileniu Volkswagena przez władze amerykańskie, blady strach padł na innych producentów. Wszyscy gorączkowo zapewniają, że ich technologie spełniają wszelkie normy, są przyjazne dla środowiska itp., itd.
Ciekawy ruch wykonała Grupa PSA. Jej przedstawiciele zapowiedzieli otóż, że badania spalin emitowanych przez samochody będą teraz prowadzone nie w laboratorium, lecz na drodze, w normalnym ruchu.
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa należy zakładać, że wątpliwości wciąż się będą pojawiać. Mogą dotyczyć choćby tego, czy rozmaite czynniki, takie jak warunki na drodze, styl jazdy kierowcy, pogoda nie są przypadkiem dobierane tak, by uzyskać jak najlepsze wyniki testów. Stworzeniu ściśle określonych i kontrolowanych warunków, miały właśnie służyć obiektywne badania laboratoryjne, tyle że skompromitowały się z powodu afery z Volkswagenem.
Czy pomysł PSA odbuduje nadszarpniętą reputację Diesla? Łatwo nie będzie, bo władze wzięły ten temat pod lupę.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Filtry powietrza – płuca silnika

Filtr powietrza to bardzo ważny element, niestety tak jak wiele innych części samochodu, zużywa się i wymaga okresowej wymiany. Należy więc o niego dbać, zaś wymiany dokonywać we właściwy sposób.

miniaturka

Ferodo Eco-Friction wygrywa w testach

Federal-Mogul Motorparts opublikował wyniki testu nisko- i bezmiedziowych klocków hamulcowych Ferodo Eco-Friction, potwierdzające ich wyższość nad produktami miedziowymi konkurencji. Testy efektywności hamowania zostały przeprowadzone w niezależnym ośrodku badawczym MIRA w Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction poprawiły o 10% siłę hamowania.

miniaturka

Navigator TXB Evolution
- nowe możliwości w diagnostyce

TEXA wprowadza innowacyjny interfejs, który stwarza nowe możliwości w diagnostyce jednośladów i sprzętu motorowodnego.

miniaturka

Nowy katalog „Sachs sprężyny zawieszenia”

Nowy katalog ZF Services „Sachs sprężyny zawieszenia do samochodów osobowych” obejmuje 3200 referencji, z czego 550 to nowe produkty. Na ponad 700 stronach pracownicy warsztatów mogą znaleźć istotne informacje dotyczące sprężyn, ułożone i opisane w sposób ułatwiający wyszukiwanie potrzebnych elementów.

miniaturka

Sortery w Zakroczymiu – próba generalna

Zakończyły się testy mechaniczne sorterów w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Urządzenia zapewnią nowe możliwości logistyczne.

miniaturka

Lumag inwestuje w nową linię

Należąca do firmy Lumag fabryka klocków hamulcowych Breck w Budzyniu wzbogaciła się o nowoczesną linię do produkcji nakładek antypiskowych, tzw. shimów. Inwestycja umożliwi nie tylko usprawnienie procesu wytwarzania, ale w przyszłości wpłynie również na innowacyjność oferowanych przez firmę rozwiązań.

miniaturka

Nowe opakowania produktów SKF

Firma SKF zaprezentowała nowy wzór opakowań produktów przeznaczonych na aftermarket. Opakowania te pojawią się na rynku europejskim jeszcze w kwietniu, a do końca bieżącego roku będą dostępne na całym świecie.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info