Tytuł: O Holender!

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Holendrzy planują wprowadzić w 2025 roku całkowity zakaz sprzedaży nowych samochodów z napędem spalinowym. Dozwolone będą wyłącznie auta elektryczne i napędzane wodorem. Choć Niderlandy nie są wielkim rynkiem samochodowym i nawet królowa (po abdykacji księżniczka) Beatrycze woli jeździć na zakupy rowerem, to jednak wiadomość tę podchwyciły wszystkie agencje informacyjne. Uważa się bowiem, że to właśnie w Holandii zacznie się elektryczna rewolucja, która z czasem ogarnie kolejne kraje.
To zaś oznacza poważne zmiany w światowej gospodarce. Spadnie popyt na ropę naftową, czyli ziści się najczarniejszy koszmar przywódców krajów żyjących z wydobycia tego surowca. Niedawno informowano, że rosyjscy i saudyjscy nafciarze zawiązali intrygę, która miała grać na zwyżkę cen ropy. Parę dni później podano, że Saudowie jednak wycofali się z pertraktacji. Chyba w Rijadzie zdają sobie sprawę, że powrót cen do poziomu z dobrych czasów tylko tę elektryczną rewolucję przyspieszy.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Zestawy INA z pompą wody i termostatem

Korzystając z zestawów INA KIT z pompą wody, a w niektórych przypadkach także z termostatem, mamy gwarancję, że wszystkie części wchodzące w skład kompletu są najwyższej jakości.

miniaturka

ZF Services - amortyzatory najwyższej jakości

Amortyzatory to części mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo poruszania się autem. Dlatego mechanikom zaleca się ich szczegółową kontrolę przy każdej nadarzającej się okazji i w razie konieczności bezzwłoczną wymianę. Podczas naprawy ważne jest stosowanie elementów wysokiej jakości. Dotyczy to szczególnie amortyzatorów aluminiowych.

miniaturka

Janmor – trzy nowe linie

Zmieniające się zapotrzebowanie rynku motoryzacyjnego sprawiło, że firma Janor przygotowała trzy nowe linie swych produktów: RetroLine, ForkLine i MotoLine.

miniaturka

Większa oferta Textar

Oferta marki Textar została poszerzona o nowe referencje klocków, tarcz i bębnów hamulcowych do samochodów osobowych i lekkich dostawczych.

miniaturka

Nowe katalogi KYB

Dostępne są już nowe edycje katalogów amortyzatorów KYB oraz sprężyn zawieszenia KYB K-Flex, które zawierają szczegółowe informacje o zastosowaniach wszystkich produktów KYB wraz z listami nowych aplikacji na rok 2016.

miniaturka

Ruszyły dni otwarte w sklepach Würth Polska

Promocje, pokazy produktowe oraz bezpłatne porady ekspertów – to wszystko czeka na obecnych i przyszłych klientów Würth Polska podczas dni otwartych w firmowych sklepach rozmieszczonych na terenie całej Polski.

miniaturka

Konkurs dla profesjonalistów

Z początkiem kwietnia ruszyła pierwsza edycja konkursu Supermechanik przygotowanego przez AD Polska z myślą o tych jego klientach, którzy chcą sprawdzić swą wiedzę z zakresu szeroko rozumianej mechaniki i elektromechaniki samochodowej.

miniaturka

Droższe OC na motocykle i skutery

Od lipca 2014 roku prawo zezwala osobom, posiadającym co najmniej 3 lata prawo jazdy kategorii B, na prowadzenie motocykla o pojemności do 125 cm3. Wzrost popularności jednośladów nie spowodował prognozowanego wzrostu zagrożenia na polskich drogach. Jak wynika z policyjnych statystyk, w całym 2015 roku odnotowano 853 wypadki z udziałem motocyklistów. Rok wcześniej było ich więcej – 1023. Mimo tego z analizy multiagencji CUK Ubezpieczenia wynika, iż ceny za obowiązkowe polisy OC dla jednośladów wzrosły w ciągu roku nawet o 100 procent.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info