Tytuł: Japończyki Japończyków

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Japonia to kraj wyspiarski, przez stulecia odizolowany od reszty świata i wciąż pielęgnujący swoje osobliwości. Widać to również w motoryzacji, czego przykładem są kei-cary, czyli lekkie samochody nieprzekraczające długości 3,5 metra. Kategoria ta jest w Europie praktycznie nieznana, za to w Kraju Kwitnącej Wiśni stanowi wielki segment motoryzacyjnego rynku. Wehikuły te objęte są rozmaitymi ulgami podatkowymi, co niewątpliwie stanowi zachętę do ich nabywania. To jednak nie jedyna ich zaleta. Kei-car to bowiem przykład zwycięstwa praktycznej użyteczności nad dizajnerskim zadęciem. Owszem, trudno się zachwycać pudełkowatą sylwetką, ale przecież kiedy siedzi się w środku, i tak się nie ogląda pojazdu z zewnątrz. Wnętrze kei-cara oferuje za to zaskakująco dużo miejsca, a mały silniczek w zupełności wystarcza do jazdy po mieście.
A że kei-cary nie zachwycają... No cóż, kto powiedział, że samochód musi zachwycać. Zachwycająca jest sakura, której porywane wiatrem płatki tak cudnie ukazują ulotność wszelkiego istnienia. Tego przynajmniej zdania są Japończycy.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

CERTUS 3 – polska linia diagnostyczna

Podczas tegorocznej edycji Targów Techniki Motoryzacyjnej oficjalnie zadebiutowała – nagrodzona Złotym Medalem MTP – trzecia generacja linii diagnostycznej CERTUS.

miniaturka

Cykl dotyczący klimatyzacji

Cykl bezpłatnych spotkań Konfort Tour organizowany przez firmę Texa przy współpracy z firmą Inter Cars to dobra okazja, aby odświeżyć sobie informacje dotyczące obsługi systemu AC, a także zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w tym segmencie rynku.

miniaturka

Aktualizacja 60.0.0 oprogramowania CAR

Dzięki niedawno wydanej aktualizacji oprogramowania IDC4e CAR 60 użytkownicy sprzętu TEXA zyskali dostęp do wielu nowych funkcji diagnostycznych i specjalnych.

miniaturka

Elektryka największym wyzwaniem

Doświadczenie trenerów Akademii Technicznej Inter-Team pokazuje, że największym wyzwaniem dla większości mechaników samochodowych jest trafna diagnostyka usterek związanych z „elektryką” samochodu.

miniaturka

Szkolenia inaczej, czyli Team STAG

Team STAG to nowa formuła szkoleń zaproponowana przez firmę AC z myślą o pracownikach i właścicielach warsztatów związanych z technologią instalacji gazowych.

miniaturka

Łańcuchowe zestawy rozrządu od SKF

Blisko 60 zestawów przeznaczonych do wymiany łańcuchowego napędu rozrządu wprowadza do swojej oferty SKF. Zestawy oznaczone skrótem VKML przeznaczone są do silników najpopularniejszych modeli samochodów europejskich, japońskich i koreańskich.

miniaturka

Nowy katalog BERU

Pojawił się nowy katalog produktów zapłonowych marki BERU. Obszerna i łatwa do przeglądania publikacja obejmuje pełną ofertę produktów zapłonowych tej renomowanej marki.

miniaturka

Drogie OC dla młodych kierowców

Z analiz towarzystw ubezpieczeniowych wynika, że kierowca, z rocznym stażem za kierownicą nie ma co liczyć na zniżki, płaci zatem najwyższe składki ubezpieczeniowe. Pierwsza obowiązkowa polisa OC kosztuje 19-letniego kierowcę średnio 3,3 tys. zł – wynika z zestawienia przygotowanego przez multiagencję CUK Ubezpieczenia.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info