Tytuł: Wolność na baterię

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Amerykańska motoryzacja zawsze kojarzyła się z potężnymi widlastymi ósemkami, które żłopią benzynę jak smoki i dudnią basowym bulgotem. Ten archetyp odchodzi powoli w przeszłość. Dziś Ameryka zafascynowana jest ekologią i napędem elektrycznym, czego najlepszym dowodem jest wielki sukces rynkowy najnowszego modelu Tesli, który na rynek wejdzie dopiero w przyszłym roku, a już teraz w parę dni zdążył zebrać 125 tysięcy zamówień.
Prawdziwy koniec świata jaki znamy, nastąpi jednak dopiero wtedy, kiedy na rynek wejdzie elektryczny... Harley-Davidson. Prototypowe egzemplarze zostały już jakiś czas temu zaprezentowane. Ci, którzy mieli okazję się tym cudakiem przejechać, twierdzą, że dłuższy czas trwa przyzwyczajenie się do tego, że motocykl z kultowym logo na tym czymś, co udaje bak, nie ryczy jak ranny zwierz i nie trzęsie tak, że kierowcy wypadają luźne plomby.
Pora chyba na elektryczną zmianę warty w popkulturze. Być może doczekamy się remake\'ów „Znikającego punktu” i „Easy ridera”, w których Kowalski gna Teslą, a Wyatt i Billy przemierzają amerykańskie zadupie chopperami na baterię.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Na przykładzie sprężarek klimatyzacji

Mnogość działań podejmowanych przez Behr Hella Serwis, by do mechaników i kierowców dotrzeć z możliwie pełną informacją dotyczącą m.in. sprężarek klimatyzacji i ich wymiany, wskazuje, że dla firmy jest to sprawa bardzo istotna. I nic dziwnego, bo od prawidłowego montażu i obsługi urządzeń zależy ich niezawodność i trwałość.

miniaturka

Gala Biesiadna IC – jak sprawdzać wyniki

Już tylko kilka dni zostało do końca pierwszego cyklu okresu rozliczeniowego w przeprowadzanym przez Inter Cars konkursie Gala Biesiadna. Oto, jak sprawdzić wyniki.

miniaturka

Finał V Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników już za nami

Kazimierz Droszczak ze Świdnicy oraz Damian Siwek i Kamil Rakowski z Radzynia Podlaskiego zostali laureatami V Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finały w kategorii Najlepszy Mechanik TTM i Młody Mechanik towarzyszyły Targom Techniki Motoryzacyjnej, a o miejscu na podium decydowały konkurencje praktyczne.

miniaturka

Exide – łatwiejsze wyszukiwanie

Firma Exide Technologies wprowadziła nową aplikację przeznaczoną do wyszukiwania akumulatorów. Wykorzystuje ona zgromadzone przez Exide rekomendacje zastosowań, które pozwalają użytkownikowi szybko odnaleźć akumulator odpowiedni dla konkretnego pojazdu.

miniaturka

Nowości w katalogu Delphi

Delphi Product & Service Solutions wprowadziło do swej oferty 530 nowości, a w kolejnych miesiącach planuje systematyczne dodawanie dalszych numerów referencyjnych.

miniaturka

Textar do Jumpera i Boxera

Textar poszerzył swoją ofertę o tarcze hamulcowe przeznaczone do bliźniaczych modeli produkowanych przez grupę PSA.

miniaturka

Laury dla TRW

Zakład TRW Aftermarket w czeskim Frydlancie, zajmujący się regeneracją części, otrzymał od Volvo Cars nagrodę jakości Quality Excellence za rok 2015.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info