Tytuł: Na straży prędkości

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Kiedy straże miejskie i gminne pozbawiono możliwości ustawiania fotoradarów, kierowcy wiwatowali, lamentowali natomiast wójtowie i burmistrzowie pozbawieni nagle ważnego źródła finansowania samorządowych budżetów. Fotoradary nastawiane w mandatonośnych miejscach znikły, albo zostały zawinięte w czarną folię. Niestety, przy okazji skasowano wiele pożytecznych fotoradarów, które stały w naprawdę niebezpiecznych miejscach i skłaniały kierowców do opamiętania. Tak to już u nas jest – wylewamy a to łzy, a to dziecko z kąpielą. Czy doczekamy w końcu czasów, kiedy imperatywem stojącym za każdą urzędową decyzją będzie wreszcie zwykły rozsądek?
Pamiętamy jak przed laty, ktoś wpadł na pomysł ustawiania przy szosach atrap policyjnych radiowozów. Niebieskie polonezy z dykty miały z daleka wyglądać jak prawdziwe, a na ich widok kierowcy mieli zdejmować nogę z gazu. Pomysł serdecznie obśmiewano, a tymczasem to naprawdę działało. Może zatem warto do tych dobrych tradycji wrócić, zwłaszcza, że budowanie atrap wychodzi nam znakomicie.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

LPG a przewody zapłonowe

Samochody zasilane płynnym gazem są znacznie bardziej czułe na niedomagania instalacji zapłonowej niż zasilane benzyną. Uwaga ta dotyczy również przewodów zapłonowych, wiec powinny być one systematycznie wymieniane, nawet jeśli wyglądają na zupełnie sprawne.

miniaturka

Samoczynny wzrost ilości wolnych obrotów

Gdyby nie bardzo stara sztuka retoryki, czyli w przybliżeniu – przekonującego, ale niekoniecznie zgodnego z prawdą wypowiadania się na różne tematy, właściciel pojazdu zapewne usłyszałby w serwisie „nie wiemy, co dzieje się z silnikiem w tym samochodzie”. Tymczasem zapewniono go, że „ten typ auta tak ma”.

miniaturka

Gala Mistrzów Warsztatu – jak wygrać

Wartościowe nagrody i pełna atrakcji Gala Biesiadna czekają na laureatów konkursu Gala Mistrzów Warsztatu organizowanego przez Inter Cars. Jest o co walczyć, więc warto już zaangażować się w uczestnictwo w rywalizacji.

miniaturka

ProfiAuto buduje sieć warsztatów

Wsparcie biznesowe, technologiczne, informatyczne, promocyjne i szkoleniowe dla warsztatów – to główne założenia startującego właśnie projektu ProfiAuto Serwis. Marka ProfiAuto, zrzeszająca do tej pory ponad 150 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych z całej Polski, rozpoczęła tworzenie sieci warsztatów niezależnych.

miniaturka

Zmiany w firmie Castrol

Castrol konsoliduje strukturę w Europie i optymalizuje system dystrybucji. W efekcie powstanie kilka regionów ze wspólną ofertą oraz takim samym systemem sprzedaży i obsługi klienta. Równocześnie Castrol będzie się koncentrować na współpracy ze strategicznymi dystrybutorami.

miniaturka

Nowa strona TRW Aftermarket

Po konsultacjach z klientami i zebraniu informacji na temat pożądanej funkcjonalności strony internetowej, firma TRW Aftermarket zaprezentowała nowąwersję swojej witryny www.trwaftermarket.com.

miniaturka

Strona na stulecie Monroe

Tenneco świętuje stuletnią rocznicę powstania marki Monroe® zabawną oraz pełną informacji stroną internetową Monroe100.com.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info