Tytuł: Wojna na ciężarówki

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
W czasach dawno i słusznie minionych kursował dowcip opisujący nasze stosunki gospodarcze z wielkim wschodnim sąsiadem. Po meczu hokejowym Polska - ZSRR, który jakimś cudem wygraliśmy, nadszedł z Moskwy telegram następującej treści: „Gratulacje – stop – gaz – stop – ropa – stop”. Teraz można do tej depeszy dopisać ciąg dalszy: „ciężarówki – stop”. Oto bowiem nasi przewoźnicy otrzymali zakaz wjazdu do Rosji. Decyzja była podyktowana chęcią wycięcia konkurencji, bo tak się składa, że polskie firmy transportowe zdominowały rynek przewozów na Wschód. My odpowiedzieliśmy retorsjami, ale jak wiadomo, mowy o równowadze w tej materii być nie może. Szczęśliwie dla nas, w wojnę na ciężarówki wmieszała się Ukraina, która zablokowała rosyjskim przewoźnikom przejazd przez swoje terytorium, odcinając ich tym samym od Europy. Oczywiście, nie był to akt solidarności z Polską, po prostu Ukraińcy mają do Rosji własne pretensje. Tak czy siak, teraz nie jeżdżą wszyscy.
Jak to się wszystko skończy i ile jeszcze będzie trwała patowa sytuacja, nie wiadomo. Pewne jest natomiast jedno – wojna transportowa odbije się czkawką na polskim rynku usług serwisowych i sprzedaży części zamiennych. Mniej przejechanych kilometrów, to mniej pieniędzy zostawionych w warsztatach.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama
miniaturka

Filtry oleju z Sędziszowa

Filtry oraz wkłady filtrujące oleju mają ogromny wpływ na trwałość i niezawodność silnika. Należą też do najczęściej wymienianych spośród wszystkich rodzajów filtrów.

miniaturka

Baza plus dodatki

Podstawą dobrego oleju silnikowego jest wysokiej jakości baza. Jednak dopiero w połączeniu z odpowiednimi dodatkami uszlachetniającymi tworzy ona olej o pożądanych właściwościach, zapewniający prawidłową ochronę silnika.

miniaturka

Tanie klocki czy dobre

Wszystkie klocki hamulcowe wyglądają dosyć podobnie, ale potrafią bardzo znacznie różnić się ceną. Z czego to wynika i jak przekłada się walory użytkowe klocków mające bezpośredni już wpływ na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu.

miniaturka

Mniej szkodliwe hamulce przyszłości

Wystartował projekt Lowbrasys poświęcony badaniom nad innowacyjnymi układami hamulcowym o niewielkim wpływie na środowisko. Jego finansowanie zapewnia prestiżowy program Horizon2020.

miniaturka

Przepływomierze – uszkodzenia i diagnostyka

Właściwa praca przepływomierza to niezbędny warunek do tego, by sterownik odmierzał odpowiednią dawkę podawanego paliwa, zapewniającą stechiometryczne proporcje składników mieszanki paliwowo-powietrznej.

miniaturka

TEXA Poland z wyróżnieniem

TEXA POLAND została wyróżniona w corocznym rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce i otrzymała tytuł Gazeli Biznesu 2015. Przyznawany jest on przedsiębiorstwom małej lub średniej wielkości, które dobrze sobie radzą wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info