Tytuł: Krótka historia paska rozrządu

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016

W historii rozwoju konstrukcji samochodowych wiele, z pozoru niezbyt spektakularnych rozwiązań odegrało ważną rolę. Doskonałym przykładem jest pasek rozrządu – dziś element standardowy, który jednak 40 lat temu był techniczną nowinką. W ciągu kilku dekad „paskowa” technologia zdążyła się bardzo zmienić.
Dwa miesiące temu firma Fota, jeden z największych polskich dystrybutorów części, ogłosiła upadłość z możliwością postępowania układowego. Władze spółki zapowiadają jednak walkę o utrzymanie ciągłości działania i pozostanie na rynku.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Krótka historia paska rozrządu

Napęd rozrządu przy użyciu paska zębatego znajdujemy dziś w tak wielu pojazdach, że można powiedzieć, iż jest to rozwiązanie całkowicie typowe. Jednak kiedyś sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

miniaturka

Fota zapowiada walkę

Dwa miesiące temu Fota S.A. ogłosiła upadłość z możliwością zawarcia układu. Dziś władze spółki informują o głębokiej restrukturyzacji firmy i podkreślają swoją determinację w walce o zachowanie ciągłości jej funkcjonowania.

miniaturka

Przekładka z problemami

Oszczędność to cecha jak najbardziej pożądana, pod warunkiem, że towarzyszy jej racjonalność. Czasem jednak nadmierna skłonność do redukcji kosztów obraca się przeciwko „oszczędnemu”, który w efekcie musi do interesu sporo dołożyć.

miniaturka

Jubileusz i pierwsza konferencja

Firma Moto-Profil obchodziła niedawno 20-lecie swojego istnienia. Przy tej okazji odbyła się pierwsza ogólnopolska konferencja partnerów powołanej przez Moto-Profil sieci ProfiAuto.

miniaturka

Sposób na fading

Nawiercane i nacinane tarcze hamulcowe zapewniają lepszą wentylację i przeciwdziałają powstawaniu gazowej poduszki między rozgrzanym mocno klockiem a tarczą. Tym samym zmniejszają ryzyko pojawienia się groźnego fadingu.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info