Tytuł: Urzędnicze dylematy

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Polscy cykliści doczekali się wreszcie zalegalizowania rowerowych bagażników montowanych na hakach. Wcześniej nie można było ich stosować, bo zasłaniały tylną tablicę rejestracyjną pojazdu, a ta w myśl przepisów musi pozostawać widoczna. Na Zachodzie ten sam problem rozwiązano w ten sposób, że chętnym wydawano trzecią tablicę, która była mocowana do samego bagażnika. U nas decydenci przez całe lata pozostawali pogrążeni w rozterce i zastanawiali się, czy trzecia tablica nie doprowadzi aby kraju do katastrofy. Dobrze, że ocknęli się z tego stuporu.
Zastanawiające jest, skąd się bierze ta niemoc w podejmowaniu sensownych decyzji w oczywistych przecież kwestiach. Przypomnijmy sobie ile lat trwało przekonywanie urzędników do tego, żeby znieść wymóg jednoczesnego świecenia się tylnych lamp pozycyjnych przy włączonych światłach dziennych. Podobnie było z zalegalizowaniem przyczepek rowerowych służących do przewożenia dzieci.
Dlaczego u nas wszystko to przechodzi z takimi oporami? Widać, polscy urzędnicy nie gęsi i swoje dylematy mają. Wolelibyśmy jednak, żeby rozstrzygali je znacznie szybciej. Naprawdę szkoda czasu.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Wreszcie legalna trzecia tablica

Z początkiem 2016 r. wchodzą w życie przepisy umożliwiające wydanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można umieścić na bagażniku do przewozu rowerów zamontowanym na samochodowym haku holowniczym. Na problem braku odpowiednich regulacji od dawna uwagę zwracało środowisko rowerowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą tego rodzaju bagażników.

miniaturka

Pojazd samojazd

W trzy miesiące po przedstawieniu go na targach CES 2015, autonomiczny pojazd Delphi odbył najdłuższą w Ameryce Północnej podróż – z San Francisco do Nowego Jorku. Na targach CES 2016 Delphi pokaże, że pojazd może komunikować się z innymi obiektami.

miniaturka

Precyzyjny pomiar geometrii na każdym stanowisku

W ofercie firmy WSOP pojawiło się urządzenie do pomiaru i regulacji geometrii Autek W3D. Jako jego główne zalety podawana jest szybka i dokładna praca, a także to, że radzi sobie ono na stanowiskach, które nie są idealnie wypoziomowane.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info