Tytuł: Warsztaty, pokażcie się!

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Kiedy nasz znajomy mechanik otwierał swój biznes, musiał sobie radzić w warunkach, które kojarzyły się raczej z punktem obsługi motoriksz na przedmieściach Mumbaju, z tą tylko różnicą, że nad Morzem Arabskim mrozy się nie zdarzają. Na dwa stanowiska naprawcze składały się: kanał osłonięty wiatą oraz sypiący się garaż kryty eternitem, w którym strach było zakasłać w obawie, że cała konstrukcja się zawali. Tylko wstawiennictwu św. Floriana należy zawdzięczać, że którejś zimy wszystko się nie spaliło po zajęciu ogniem od kozy, której dymiąca rura malowniczo sterczała ze ściany.
Dziś po dawnych ruderach nie ma śladu. Jest za to funkcjonalny warsztat z dwoma porządnymi stanowiskami, wyposażonymi w podnośniki, a do tego klient przyjmowany jest w skromnej, ale wygodnej recepcji, gdzie mama szefa podaje kawę. Cała inwestycja wymagała lat wyrzeczeń i obciążenia hipoteki. Warsztat jednak znakomicie prosperuje, a to dzięki renomie, którą sobie wyrobił.
Piszemy o tym dlatego, że m.in. dla takich niezależnych serwisów przeznaczony jest „Konkurs na najlepszy warsztat 2015 roku w Polsce”. Warto wziąć w nim udział, i to nie tylko ze względu na cenne nagrody. Będzie to bowiem znakomita okazja, by jeszcze powalczyć o podniesienie poziomu. To zawsze przynosi korzyści.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Warsztaty na start!

Ruszył „Konkurs na najlepszy warsztat 2015 roku w Polsce”. organizowany na wzór najstarszego tego typu europejskiego konkursu odbywającego się już od 16 lat. Autobus, służący za mobilne centrum sztabu komisji konkursowej przejedzie tysiące kilometrów w celu indywidualnej oceny zgłaszających się warsztatów. Wszystko zakończy się wielkim finałem w Ministerstwie Gospodarki w towarzystwie producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych.

miniaturka

Nowa generacja pomp płynu chłodzącego Ruville

Schaeffler Automotive Aftermarket oferuje pod swoją marką Ruville zarówno zestawy z pompą płynu chłodzącego, jak i pojedyncze pompy do prawie wszystkich modeli samochodów najpopularniejszych europejskich i azjatyckich marek. W pompach tych, dzięki zastosowaniu bardziej wytrzymałych i odpornych na zużycie materiałów na uszczelnienie ślizgowe, wyeliminowany został problem nieszczelności – nawet przy wysokich temperaturach.

miniaturka

Gates do użytkowych

Najnowszy katalog firmy Gates obejmujący oferowane przez nią części do pojazdów ciężarowych i autobusów jest 204-stronicową publikacją i zawiera kompletną listę elementów jakości oryginalnego wyposażenia (OE).

miniaturka

Jak zarobić na sprzedaży akumulatorów?

Statystyki pokazują, że warsztaty samochodowe coraz częściej są miejscem wymiany akumulatora. W ostatnich latach warsztaty zyskują dzięki akumulatorom od 1 do 2% dodatkowych klientów rocznie. Pomimo korzystnych dla warsztatów trendów, nadal ponad 60% kierowców decyduje się na samodzielny zakup i wymianę baterii. Warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje.

miniaturka

Bosch rozwija hybrydy

Przedstawiciele firmy Bosch poinformowali o stworzeniu napędu hybrydowego, który ma kosztować zaledwie ułamek dzisiejszej ceny tych układów. – Boost Recuperation System to hybryda dla każdego – zapowiedział dr Rolf Bulander, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH i prezes sektora Mobility Solutions.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info