Tytuł: Akumulatory pod opieką

WARSZTATOWIEC.info wtorek, 29 listopada 2016
Ekologia w motoryzacji to nie tylko ograniczanie emisji, ale również recykling. Współczesne samochody w coraz większym stopniu składają się z komponentów, które dają się przetworzyć. Taka praktyka pozwala z jednej strony zmniejszyć ilość odpadów, z drugiej zaś oszczędza surowce naturalne.
Szczególnie dobrze sens recyklingu widać w przypadku akumulatorów. Zużyte baterie samochodowe są niebezpieczne dla środowiska, dlatego z mocy prawa podlegają odpowiedniej utylizacji. Firma Johnson Controls, właściciel m.in. marki VARTA, zorganizowała system odbioru zużytych akumulatorów, które następne trafiają do zakładów, gdzie szkodliwe substancje zawarte w bateriach są unieszkodliwiane, a cenne surowce - odzyskiwane.
miniaturka

Dla ochrony przyrody

Przepisy regulujące obrót akumulatorami zostały wprowadzone, by chronić środowisko naturalne. Warto o tym pamiętać, kiedy trzeba zadać sobie odrobinę trudu i przy zakupie nowej baterii, odnieść sprzedawcy tę zużytą.

miniaturka

Na recyklingu korzystają wszyscy

Symbol recyklingu umieszczany na produkcie oznacza, że można go ponownie przetworzyć. Taki właśnie znaczek znajduje się na akumulatorach. Samochodowe baterie zawierają substancje niebezpieczne dla środowiska, ale za to doskonale nadają się do ponownego bezpiecznego wykorzystania jako źródło cennych surowców.

miniaturka

Potencjalna bomba ekologiczna

Zużyty akumulator powinien zostać poddany recyklingowi, gdyż inaczej stanowić będzie zagrożenie dla ludzi i środowiska.

Ten e-mail został wysłany do email@email.com.

Jeżeli nie chcesz wiecej otrzymywać od nas wiadomości anuluj subskrypcję »

Masz problemy z wyświetleniem tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce internetowej »

Informacje prasowe należy przesyłać na adres redakcja@warsztatowiec.info